Çevreye duyarlı bireyler yetişiyor

admin

Uzunköprü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü çevre eğitim birimi, İlçemizde çevre bilincini aşılamak ve çevreye duyarlı bireylerin yetişmesi amacıyla eğitimlerini tamamlayarak 28 Mart – 12 Nisan tarihleri arasında İlçemiz merkez ve köy okullarında 24 ilkokulda 839 öğrenciye ulaşılmıştır.,

ÇEVREYE DUYARLI BİREYLER YETİŞİYOR (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğitimlerde doğaya gelişigüzel bırakılan atıkların çevreye verdiği zarara dikkat çekilerek, geri dönüşümün sağlıklı çevre için taşıdığı önem vurgulanmıştır. Atıkların kontrollü ve düzenli bir şekilde toplanması ile geri kazanılabileceği, cam, kağıt, metal, kompozit ve plastik ambalaj atıklarının kaynağında evsel atıklardan ayrı olarak toplanmasının önemi ve bunun çevreye sağladığı faydalar üzerine bilgiler verilmiştir.

Eğitimde ayrıca bitkisel atık yağların kanalizasyona veya toprağa dökülmemesi için yapılan çalışmalar, okullarda düzenlenen atık pil toplama kampanyası, hava kirliliğini önlemek için yapılan çalışmalar, gürültü kirliliği ile mücadele çalışmaları, hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının gelişi güzel doğaya dökülmesini engellemek üzere yapılan çalışmalar, elektronik atıklar – ömrünü tamamlamış lastikler ve tıbbi atıkların geri dönüşüm ve bertaraf çalışmalarının önemi, atık suların kanalizasyon şebekesine deşarjı ve bağlantı izni ile ilgili bilgiler verilerek eğitim sonunda öğrencilerin soruları yanıtlanmıştır.

ÇEVREYE DUYARLI BİREYLER YETİŞİYOR (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca, Uzunköprü Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) arasında yapılan atık pillerin toplanması, taşınması ve bertarafı protokolü kapsamında 2016 yılı Ocak ayından itibaren okullarda, iş yerlerinde toplanan 3 aylık 190 kg atık pil geri dönüşüm firmasına gönderilmiştir.

 

 

 

 110 total views,  2 views today

Next Post

Mehmet Meral güven tazeledi

Tez Koop İş Sendikası Edirne Şubesi yönetimi yapılan genel kurulla güven tazeledi. Başkan Meral mazbatasını alarak göreve kaldığı yerden devam dedi. Türk- İş’e bağlı Tez Koop İş Sendikası Edirne Şubesinin 10. Olağan genel kurulunda 20 yılı aşkın sendikacılık görevini sündüren Mehmet Meral güven tazeledi. Üyelerden onay aldı. Bir süre önce […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp