Çeyrek Asırlık tecrübe ile yeniden Muhtar Adayı “Şaban Ergit”

admin

Abdurrahman mahallesine nerdeyse çeyrek asır muhtarlık yapan Şaban Ergit Mahalle halkının da büyük desteğini alarak yeniden adaylığını açıkladı. Abdurrahman mahallesine 25 yıl, 5 dönem muhtarlık yapan Şaban Ergit mahalle sakinlerinin desteği ile bir dönem daha hizmet etmek için göreve talip olduğunu açıkladı. 14 bin nüfusu ve 7 bin 700 seçmeni olan Abdurrahman Mahallesi’nde  seçmen mevcut Muhtar Şaban Ergit ve ekibine tam destek vermeye devam ediyor.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçim çalışmalarına  ayılı günler kala başta Belediye Başkanlığı olmak üzere Muhtarlık seçiminde de adaylar seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Edirne’nin 24 Mahallesinde Muhtar olmak için çalışmalarını sürdüren Muhtar Adayları mahalle halkına yapacağı hizmetleri anlatarak destek istiyor.

Abdurrahman Mahallesi’nin sevilen Muhtarı Şaban Ergit; “Yeni dönemde tekrar muhtar adayı olmak için karar verdik. Mahallemizin desteği ile göreve talip oldum. Ben de sağlığım el verdiği sürece 1 dönem daha devam etmek istiyorum. Mahallemize 25 yıllık bir hizmetimiz var. Ondan önce de 10 yıl kadar 1. Aza olarak görev yaptım. 25 yıl 5 dönem muhtarlık yaptım. Mahallemizde elimizden geldiği kadar halkımıza hizmet etmeyi önemli bir görev olarak bildim. Biz düşündük ki mahallemiz insanının hepsi, muhtarımız olsun ve muhtarın bir kolu olsun. Kapısı önünde bir sıkıntı vardır veya gezerken, kendisi bir yerde bir arıza görür, bize gelir ve oda mahallenin muhtarı olarak, bize bildirsin istiyoruz. Bizde bu sorunu ilgili yerlere iletmek için muhtarların öncüsü olarak görev yapıyoruz.  Onun için herkesten ricam, bir yerde eksiklik görürseniz, olması gereken bir şey görürseniz onları hep birlikte görüşür değerlendiririz ve ilgili makamlara bildirerek en kısa zamanda çözülmesini sağlarız. “ dedi.

Şimdiye kadar mahallenin her türlü sorununu ivedilikle çözmeye çalıştıklarını belirten Ergit; “Mahallemizde bazı istimlak edilen yerlerimiz oldu. Sağ olsun bizim Belediye Başkanımız Recep Gürkan, mahallemize her zaman desteğini vermiş ve hizmetlerini aksatmamıştır. Muhtarlık binamızın çevresinde düzenleme yapılmasını istedik ve Sayın başkanımızda uygun gördü.  Önümüzdeki günlerde düzenleme yapılacaktır.” Dedi.

 205 total views,  2 views today

Next Post

5-D HATTINDA SEFERLER BAŞLIYOR; MEVLANA CAMİ- CUMARTESİ PAZARI

Vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Edirne Belediye Başkanlığı; Mevlana Cami- Cumartesi Pazarı arasında hizmet verecek olan 5-D minibüs hattını uygulamaya sundu. 5-D hattının sefere başlamasıyla birlikte Edirneliler Şükrüpaşa Mahallesi Mithat Vardar Caddesi ve Abdi İpekçi Caddesi’nden;  Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Cumartesi Pazarı, Margi Outlet, Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp