CHP 90.Yılını Kutladı

admin

IMG_2424Cumhuriyet Halk Partisinin 90. Yıldönümü törenlerle kutlandı. Atatürk Anıtı önünde yapılan kutlama törenine Edirne CHP milletvekili Recep Gürkan, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı Harika Türkay, Bazı Belediye Başkan Adayları ile partililer katıldı. Kutlama töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Milletvekili, Gürkan, Belediye Başkanı Sedefçi ile il ve Merkez İlçe Başkanı Atatürk Anıtına  birlikte çelenk koydu  daha sonra bir konuşma yapan İl Başkanı Bozkurt,  Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın ilk ve tek siyasi yapılanması olan Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluşunun 90.yılını gurur ve kıvançla kutladıklarını belirterek şunları kaydetti ; “  Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyetimizi ve devletimizi kuran, kendi kurduğu devlete kendisini tescil ettiren dünyadaki  tek siyasi harekettir.

chp_9oyıl

Cumhuriyet Halk Partisi Devletimizi kurmakla kalmamış sürekli devrim ateşini yakan ve toplumlara örnek olan bir siyasi oluşumdur.

“ PARTİMİZİN İLK GENEL BAŞKANI ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN BENİM İKİ BÜYÜK ESERİM VARDIR BİRİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ , DİĞERİ CUMHURİYET HALK PARTİSİDİR.”

Sözlerine bizler hep sadık kaldık bundan sonra da ebediyen sadık kalacağız.

Cumhuriyet Halk Partisi Sürekli Aydınlanma ilkesiyle Toplumlara aydınlık yol göstermesinde hep rehber olmuştur.  Bugün Cumhuriyet Halk Partisini eleştirenler hiç unutmasınlar ki, bu partinin sayesinde varlar ve politika yapıyorlar. Emperyalizme karşı halk savaşı vermiş olan Partimizin 90.yılı tüm Ulusumuza aydınlık günler getirmesi Demokrasimiz ve Cumhuriyetimizin ebediyen yıkılmaz kalesi CHP’nin  kuruluşu  tüm halkımıza ve yoldaşlarımıza  kutlu olsun” dedi

Konuşmanın ardından anıt önündeki tören sona erdi.

IMG_2427

 60 total views,  8 views today

Next Post

29.414 Üniversiteli Edirne'de Öğrenim Görecek

  Trakya Üniversite’nin 2 Eylül 2013 Pazartesi günü  başlayan, 2013- 2014 Eğitim ve Öğretim  dönemi kayıtları  06 Eylül 2013 Cuma günü sona erdi. T.Ü. Rektörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; “2 Eylül 2013 Pazartesi günü Balkan Kongre Merkezi Fuayesinde, T.Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Yener Yörük, Tıp Fakültesine yerleşen  Furkan Yiğitbilek’in kaydını yaparak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp