CHP Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, “BELEDİYE’DEN BİR KİŞİ MAAŞINI ALMIYORSA BEN DE ALMAYACAĞIM”

admin

RECEP GÜRKAN-BASIN TOPLANTISI- MECLİS ÜYELERİ TANITIM-KPK

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan düzenlediği basın toplantısı ile belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerini tanıttı. Toplantıya Parti il ve merkez ilçe yöneticileri ile belediye meclis üyeleri ile il genel meclis üyeleri katıldı. Burada bir konuşma yapan Recep Gürkan Cumartesi günü “bugün” üç hukukçu milletvekili arkadaşının Edirne’ye gelerek ETSO’da yapılacak toplantıda son siyasi gelişmeler konusunda açıklama yapacağını belirtti.

RECEP-GÜRKAN-ADAY (2)

Gürkan şunları söyledi: “ 30 Mart günün Edirne’de yeniden CHP’nin belediye başkanlığını kazanmak için el ele omuz omuzu mücadeleye bugün başlıyoruz.2002 yıllarından bu yana ülkeyi kesintisiz yöneten bir iktidar.

RECEP GÜRKAN-BASIN TOPLANTISI- MECLİS ÜYELERİ TANITIM

DÜNYADA HAVADA KALAN UÇAK İKTİDARDA KALAN PARTİ YOK

İktidara geldiğinden bu yana halkın gözünü demokrasi ve eşitlik söylemi ile biz iktidarımızda yolsuzlukları kaldıracağız, yoksulluğu bitireceğiz, yasakları sona erdireceğiz söylemi ile herkesi kandırarak üç dönemdir iktidarını sürdüre bir partinin başında Başbakan Tayyip Erdoğan var. Dünya’da havada kalan uçak sürekli iktidarda kalan parti yok.

RECEP GÜRKAN-BASIN TOPLANTISI- MECLİS ÜYELERİ TANITIM (4)

Her iktidarın bir sonu vardır. Bugün geldiğimiz noktada bu iktidar AKP iktidarı ülkemizi öyle bir noktaya getirdi ki, benden ve senden diye ülke ikiye ayrıldı. Başbakan konuşmasında” Ben %50’yi zor tutuyorum derken diğer yandan Gezi parkında yurdun dört bir yanında halkın üzerine biber gazı sıkıldı. Gaz bombaları ile 6 insanımızın ölmesine yol açtı. Bu iktidar 2002 ‘de aldığı noktadan öyle bir noktaya getirdi. Bir yandan bakıldığında ülkemiz çok zenginlemiş dense de her şey ortada. Daha önceleri AKP’nin iktidar olduğu zamanda ailenin yüz liralık gelirinin sadece 4,7’siborç olarak gitmesine diğeri cebinde kaldığı halde Bugün her ailenin kazandığı yüz liradan 55 lirası borç öder duruma geldi.İnsanlarımız tüketici,ev inşaat kredileri ile kısaca kredi kartları ile öyle borçlu duruma geldi ki, İnsanlarımız bu iktidar giderse borcumuzu nasıl öderiz faizler yükselir düşüncesine hapsedildiler.Lakin güneş balçıkla sıvanmıyor.Ülkemizde bütün cumhuriyet tarihi boyunca elde ettiği kazanımları devlet kurumlarını fabrikaları tek tek kendi yandaşlarına yabancı sermayeye yok pahasına satarak,peşkeş çektiler. 17 Aralık Türkiye’de bir milat oldu. Gezi parkı olayları nasıl baskıların kaldırılması için nasıl bir milat ise 17 Aralıkta patlayan yolsuzluk olayları da ikinci bir milat oldu.

RECEP GÜRKAN-BASIN TOPLANTISI- MECLİS ÜYELERİ TANITIM (34)

HIRSIZIN NAMUSSUZUN PARTİSİ OLMAZ

Türkiye’de Bu gün basının yurttaşların gözünün açılmasını sağladı. 17 Aralıkta Bakan çocuklarının nasıl nüfus ticareti yaptıkları görüldü. Bu günde bakan çocuğu olunca kimlerle işbirliği yapıldığını gördü insanlarımız. Bakan çocuğu olunca işadamlarını nasıl tutsak etmeye çalıştığını gördü bu ülke.

Hırsızın namussuzun kimliği kişiliği ve partisi olmaz, hırsız hırsızdır. CHP olarak her hırsızın karşısındayız. Bu ülkenin alın terine sahip çıkacağız.

YÜZSÜZLÜĞÜN BOYUTU YOLSUZLUĞU AŞTI

17 Aralıkta 6-7 tane para kasası çıktı. Yine ayni günde harama el sürmedikleri için para sayma makineleri çıktı. 17 Aralıkta bunların evlerinden milyon dolarlar çıktı. Bu mudur adalet bu mudur özgürlük. Bu mudur yolsuzluk ve yolsuzluğu sona erdirmek. Bugün ülkemizde yüzsüzlüğün boyutu yolsuzluğu aştı.Neredeyse bu yolsuzluğu yapanlar halkın alın terini soyanlar haklı.

Bunları ortaya çıkaran polisler emniyet mensupları savcılar haksız. Bu ülke cumhuriyet tarihinde ilk kez hırsızlığı yüzsüzlüğü yolsuzluğu bu kadar pişkin olduğunu gördü. Efendim diyorlar ki, şu ve bu yapı var. Bunlar doğru olabilir. Bunlar bizi ilgilendirmiyor. Başbakan sen bana şunu söyle hırsızlık var mı yok mu? Nüfus ticareti var mı yok mu? Ayakkabı kutularına milyon dolarları kim koydu. Sen ilkin bunun hesabını vereceksin. 30 Martta bu kentte çok büyük bir devrime imza atacağız CHP’de o günden sonra Edirne’yi Edirne halkı ile yöneteceğiz. Tüm sivil toplum örgütleri ve belediye meclis üyelerimizle birlikte yöneteceğiz. 30 Martta Edirne’de nefes alan herkesin kimliğine bakmadan, sosyal durumuna bakmadan bu yönetimde eşit söz sahibi olacaktır. Edirne’yi beraber dünya kenti yapacağız. Edirnelilere tek tek hesap vereceğiz. Bütçeden harcanan her kuruşun hesabını vereceğiz. Edirne belediyesi şeffaf bir belediye olacak. Edirne’nin hiç kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur.

BELEDİYE’DEN BİR KİŞİ MAAŞINI ALMIYORSA BEN DE ALMAYACAĞIM

Bugün belediyede çalışan arkadaşlarımla 30 marttan sonra da beraber çalışacağız. Basının huzurunda söz veriyorum, çalışanların birikmiş 5 aylık maaşlarını en kası sürede ödeyeceğiz. O günden sonra her emekçi aybaşı geldiğinde bankadan maaşını almasını sağlayacağız. Belediye’den bir çalışanımız maaşını almıyorsa belediye başkanı da maaşını almayacak. Özel sektörde işçi maaşını almadan patron dükkânını kapatmaz.

RECEP GÜRKAN-BASIN TOPLANTISI- MECLİS ÜYELERİ TANITIM (33)

Edirne belediyesi de böyle olacak önce çalışanlar maaşını alacak sonra belediye başkanı maaşını alabilecek. Bu verilmiş bir sözümüzdü bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Edirne belediyesinden siyasi görüşünden ve kimliğinden dolayı kimse işten çıkarılmayacaktır. Kimsenin nafakası ile oynamayacağız. Önümüzde çok az zamanımız var seçimlere 38 gün kaldı. Adaylığın geç açıklanması nedeniyle partili arkadaşlarım heyecanlı. Bir an önce sahaya çıkıp meydanları doldurmak istiyorlar. Dün akşam anakaradaydım Genel Başkanımız ve parti yöneticilerimizle görüştüm. Cumartesi günü saat 14’te İstanbul Milletvekili Mahmut Sanal, Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, İstanbul Milletvekilleri Ali Özgündüz,üç hukukçu milletvekilimiz Yarın( Bugün) burada olacaklar.ETSO salonunda konferans yapacağız.

RECEP GÜRKAN-BASIN TOPLANTISI- MECLİS ÜYELERİ TANITIM (12)

Ayrıca önümüzdeki hafta Genel Başkan Yardımcımız Haluk Koç Edirne’de olacak.3 Martta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile Edirne’de buluşacağız. O gün hava iyi olursa Selimiye Meydanında miting olacak. Havalar kötü olduğu takdirde Spor salonunda toplantı yapacağız. Daha sonraki günlerde 15 yirmi milletvekilimiz Edirne’ye gelmek için sıra bekliyor. 30 marta kadar çalışmalarımız devam edecek. Projelerimiz tamamlandı. Pazartesi gününden itibaren. Hep birlikte sahadayız. 30 Mart akşamına kadar yatmadan uyumadan Edirneliler için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. O günden sonra daha büyük sorumluluklarımız olacak.

RECEP GÜRKAN-BASIN TOPLANTISI- MECLİS ÜYELERİ TANITIM (22)

Daha çok çalışacağız daha çok Edirne’ye hizmet edeceğiz. Partide yaşanan kırgınlıkları gidereceğiz. CHP her ne olursa olsun cumhuriyet sevdalıların buluşma noktasıdır. Her ne olursa olsun CHP Atatürk’ün devrimlerini yaşatmaya ant içmiş bir partidir. Gerek benim, gerekse arkadaşlarımla ilgili çok şey üretiliyor.2011 da de benimle ilgili olarak ayni yemeği masaya koydular kimse yemedi. Edirne halkı beni en yüksek oyla Milletvekili seçti” dedi.

RECEP-GÜRKAN-ADAY RECEP-GÜRKAN-ADAY (1)
RECEP GÜRKAN-BASIN TOPLANTISI- MECLİS ÜYELERİ TANITIM (7)
RECEP GÜRKAN-BASIN TOPLANTISI- MECLİS ÜYELERİ TANITIM (19) RECEP GÜRKAN-BASIN TOPLANTISI- MECLİS ÜYELERİ TANITIM (21)
RECEP GÜRKAN-BASIN TOPLANTISI- MECLİS ÜYELERİ TANITIM (23) RECEP GÜRKAN-BASIN TOPLANTISI- MECLİS ÜYELERİ TANITIM (25)

RECEP GÜRKAN-BASIN TOPLANTISI- MECLİS ÜYELERİ TANITIM (40) RECEP GÜRKAN-BASIN TOPLANTISI- MECLİS ÜYELERİ TANITIM (43) RECEP GÜRKAN-BASIN TOPLANTISI- MECLİS ÜYELERİ TANITIM (44)

 

 

 

 

 

 

 

 325 total views,  2 views today

Next Post

SİYASETTE ÜSLUP SERTLEŞİYOR

30 Martta mahalli seçimlere katılacak partilerin kadrolarının belirlenmesinden sonra meydanlar,sokaklar siyasetçilerle ,belediye başka adayları ile şenleniyor. Bir süre sonra mart ayının girmesi ile birlikte seçimlerde mücadelenin daha da kızışması bekleniyor. Belediye Başkan adaylarının özellikle Parlamentoda gurubu bulunan partilerin en büyük avantajları seçim çalışmalarına parlamenterlerin de kentlere dağılarak katkı yapmaları. CHP […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp