CHP Parti Meclisi, bugün bazı il ve ilçeleri belediye başkan adaylarını açıkladı

Açıklanan il ve ilçeler arasında Edirne merkezin yanında 4 ilçenin belediye başkanlığında Uzunköprü dışında mevcut başkanlar atanırken Keşan’ın açıklanmaması dikkat çekti. Edirne’nin yanı sıra Tekirdağ ve Çanakkale’de de mevcut belediye başkanlarının atandığı gözlendi. Chp Edirne Belediye Başkan adaylığına mevcut başkan Recep Gürkan atandı.

Gürkan diğer ilçeler ile ilgili olarak açıklanan isimlerin hakkında yaptığı açıklamasında: “Uzunköprü Özlem Becan, Havsa Oğuz Tekin, Süloğlu Mehmet Ormankıran,

Meriç Erol Dübek olarak genel merkezimiz açıkladı. Diğer ilçelerimizi de genel merkezimiz kendi takvimine göre açıklayacaktır. Edirne’ye hayırlı olmasını dilerim.” Dedi.

 

 

 

 

 

 

SÜLOĞLU İLÇESİNDE ORMANKIRAN YENİDEN ADAY

Göreve başladığı günden itibaren bir dönem gibi kısa bir süre içerisinde ilçede ulaşımdan altyapıya, doğalgazdan Kültür Merkezi’ne kadar önemli projelere imza atan mevcut başkan Mehmet Ormankıran’ın CHP’den yeniden belediye başkan adayı olarak açıklanması ilçe halkı tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Ormankıran gazetemize yaptığı açıklamada; “Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bana bir kez daha görev vermiştir. Bende bu kutsal görevi 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde ilçemizde tekrar Cumhuriyet Halk Partisi’nden halkımızın desteği ve teveccühü ile yeniden belediye başkanı seçilerek kalıcı hizmetlere ilk gün olduğu gibi yeni dönemde de devam edeceğim.” Dedi.

HAVSA DA OĞUZ TEKİN YENİDEN ADAY

İki dönem ard arda CHP’den belediye başkanı seçilen ve ilçeye yapılan büyük yatırımlarda önemli imzaları atan mevcut başkan Oğuz Tekin yeniden CHP’den belediye başkan adayı olarak açıklandı. İlçenin alt yapısını tamamen bitiren Oğuz Tekin üst yapıda da yaptığı önemli yatırımlarla başta ilçe halkı olmak üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da her zaman büyük takdirini kazandı. Gazetemize açıklama yapan Tekin; “Sayın genel başkanımızın beni yeniden aday göstermesi ilçem ve kendim adına onurlandırmış ve gururlandırmıştır. Bugüne kadar yaptığımız hizmetleri anlatmaya gerek yok. Halkımız yapılanları zaten gördü. Bundan sonra da bugüne kadar yapamadıklarımızı gerçekleştirmek için durmadan çalışacağız.” Dedi.

UZUNKÖPRÜDE CHP’DEN SÜRPRİZ ADAY

Uzunköprü ilçesinde iki dönemdir CHP’den belediye başkanı olarak seçilip görev yapan ve önemli hizmetlere imza atan mevcut başkan Avukat Enis İşbilen’in ismi açıklanmadı. Geçtiğimiz yıl CHP İlçe Başkanlığı’na seçilen Uzunköprü eşrafının tanınan ve sevilen ismi Özlem Becan CHP Genel Merkezi tarafından Uzunköprü’de belediye başkan adayı seçildi. Becan’ın aday olarak açıklanması Uzunköprülüler için büyük bir sürpriz oldu.