CHP Edirne İl Kadın Kolları Kongresi yapıldı

admin

CHP Edirne İl Kadın Kolları Olağan Kongresi ETSO Konferans salonunda gerçekleşti. Kongreye; CHP Edirne Milletvekilleri, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Merkez İlçe Başkanı Ediz Ün,İlçe Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik kolları ve parti üyeleri katıldı.

Kongrede konuşma yapan Gegeoğlu; “Güzel ülkemde kadına dair birbirinden kara, birbirinden acı, birbirinden umutsuz olayların yaşandığı günlerdeyiz. Bizde bunlara mecburi tanıklık etmenin utancını yaşıyoruz. Maalesef gerek ülkemin gerekse kadınlarının geleceğini inatla karanlığa çekmeye çalışan bir zihniyet ve bu zihniyetin hakim olduğu iktidara karşı inanarak ve inatla  mücadeleye ihtiyacımızın olduğu günlerdeyiz. Aynı zamanda gazetelerde, tv’lerde, çevremizde taciz, tecavüz yada kadın cinayetlerinin haber olmadığı nerdeyse bir gün yok gibi. Bir haber diri diri yanan kız çocuklarının, bir başka haber çaresiz bırakılmış 115 gebe kız çocuğunun, diğer bir haber kocaları tarafından öldürülen kadınları anlatıyor. Ne acı. Ülkemizde bütün bunlar yaşanırken iktidar ve karar mekanizmalarında söz sahibi olanların kadınlarla ilgili tüm söylemlerinde cinsiyetçi dilinden taviz vermedikleri gibi, saldırmaktan da vazgeçmiyorlar. Unutmayalım kanayan yaraları iyi edecek olanda akan kanı durduracak olanlarda yine biz kadınlarız. Biz her zaman onurlu ve haklı mücadeleden yanayız. Çünkü kimsenin yerine ve rolüne talip değiliz. Biz sadece kadını yaşamdaki diğer rolleri gibi siyasette de hak ettiği yerde olmasını istiyoruz ve bu uğurda mücadele ediyoruz. Bu mücadeleden ve emekten bir an bile vazgeçmeyeceğiz. Herkes çok iyi biliyor ki, kadın siyasette olması gereken yerde olana kadar gerçek bir demokrasiden bahsetmek asla mümkün değildir. Aktif siyasete başladığım günden beri bu uğurda mücadele etmenin şu an keyfini ve haklı gururunu yaşıyorum. Bugüne kadar beraber çalıştığım bu uğurda benimle birlikte mücadele eden yol arkadaşlarıma teşekkür etmek gönül borcumdur.Bundan sonrasında da ebedi Baş komutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün biz kadınlar için açtığı bu yolda mücadele etmek vazgeçilmez ve değişmez çizgimiz olacaktır. Aydınlık ve umut dolu yarınlar yaratmak elbette kolay değil. Yapmamız gereken çok işimiz, yürümemiz gereken çok yolumuz var. Hep beraber yılmadan yorulmadan yürüyeceğimizden hiç şüphem yok.” Dedi.

Tek Liste ile yapılan seçimde Önceki Başkan Çiğdem Gegeoğlu, 207 oy alarak yeniden CHP Edirne İl Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.

 

 

 147 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Şehitlikleri İmar Derneği Kuruldu.

12.12.2017 tarihinde Kuruluşu ve tescil işlemleri tamamlanan Edirne Şehitlikleri İmar Derneği  20 Ocak 2018 Cumartesi Günü Edirne Şehit Aileleri Derneği’nde Kurucu Başkan Recep Gürkan ve üyeleriyle birlikte ilk Genel Kurulunu yaptı. Derneğin kuruluş amacının  “Edirne şehitliklerini tespit etmek, tescilleri için ilgili kurumlarla koordineli çalışmak, Edirne şehitliklerini bulmak ve gün yüzüne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp