CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığına Ediz ÜN seçildi

admin

Edirne CHP Merkez İlçe Başkanlığı kongresi ETSO Konferans Salonunda gerçekleşti. Saat:11.00’de başlayan Kongreye CHP Edirne Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, CHP Edirne Eski Milletvekilleri Nejat Gencan, Kemal Değirmendereli, Bilgin Paçarız,Rasim Çakır, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, İlçe Belediye Başkanları, CHP Edirne İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, CHP Edirne Kadın Kolları Başkanı Çiğden Gegeoğlu, Köy ve Mahalle Muhtarları,  Oda ve Borsa Temsilcileri, STK Temsilcileri, üyeler ve delegeler katıldı.

İlk olarak Sayıgı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra CHP Merkez İlçe Başkanı Fevziye Kirezci, açılış konuşmasını yaparak Kongrenin birlik ve beraberlik içinde geçmesini diledi. Divan Başkanlığına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Divan Başkan Yardımcılığına Nurten çalışkan, Katip Üyeliğe ise Abdullah Yeşen oy birliği ile seçildi.

CHP Merkez İlçe Kongresinde aday olarak Ediz Ün ve Hakan Erdem’in listeleri yarıştı. İki Adayın katıldığı İlçe Kongresinde adayların ortak öneri ile seçimlere blok liste ile gidildi. Kongrede Merkez İlçe Başkanlığını seçmek için 410 Delegeden 337 delegenin Oy kullandığı belirtildi. Divan Başkanı Recep Gürkan Kongrenin açılış konuşmasını yaparak CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı Olağan kongresinin tüm delegelere hayırlı olmasını diledi.  Daha sonra  Çalışma raporları ve Hesap raporlarının okundu ve ibrası gerçekleşti. Ardından Dilek ve temenni bölümüne geçildi. CHP Edirne Eski Milletvekili Bilgin Paçarız söz alarak konuşma yaptı.

Bilgin Paçarız; “Edirne’den Tamamen Kırgın olarak ayrılıyorum”

Sitem Gözyaşları ile Gündeme damga vuran bir konuşma yapan Paçarız buradaki konuşmasında Edirne’de bu siyasette misyonunu doldurduğunu, bugünden itibaren siyasetten tamamen ayrılacağını, Edirne’de ki tüm malvarlığını, kendi evini de satarak İstanbul’a yerleşeceğini  ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “Artık İstanbul’da yaşayıp siyasete oradan devam edeceğim.  Ama İstanbul’a kırgın gidiyorum. Bakıyorum Sosyal medyadan bazı arkadaşlar beni eleştiriyor. Bunlar gereksiz şeyler.  Ben11 sene İl Başkanlığı yaptığım dönemde 3 kez İl Başkanlığını başkasından devir aldım. İlk aldığımda partinin 15 aylık icralık borcu vardı. Bu borcu cebimden ödedim. Ben 3 kez partiyi borçla ödedim ve tüm borçları cebimden ödedim. “ dedi.

Daha sonra CHP Edirne Eski İl Başkanı ve Kocasinan Mahallesi Delegesi Şükrü Ciravoğlu konuşma yaptı. Ciravoğlu konuşmasında Parti içi demokrasi için Belediye Başkanları ve Milletvekillerinin çekişmelerin dışında kalması gerektiğini söyledi.

Ardından CHP Edirne Eski İl Başkanı Oktay Bozkurt bir konuşma yaptı. Bozkurt; “Görev yaptığımı süre içersinde örgütümle beraber gece gündüz demeden mücadele ettim. Ter döktüm. Ama görüyorum ki Kongreye katılanların adı okunurken benim ismim söylenmedi. Bu beni çok üzdü. Adaylarımızdan Ediz de, Hakan da bizim arkadaşımızdır. Biz birleştirmek için mücadele ediyoruz. Teşekkür ederim.” Dedi. Daha Sonra CHP Edirne Milletvekili Adayı Gürkan Güneser, 22. Dönem CHP Edirne Milletvekili Nejat Gencan  bir konuşma yaptı.

Ardından Seçimlere geçildi.  Kongrede Adaylardan Beyaz liste ile Ediz Ün, sarı liste ile Hakan Erdem seçime girdi. Yapılan seçimlerin sonucunda  337 delegenin oy kullandığı seçimde Delegelerden  280 oyu alan Ediz Ün, CHP Merkez ilçe Başkanı oldu. Diğer aday Hakan Erdem ise 57 oy aldı.

 

 169 total views,  2 views today

Next Post

Türkiye’nin kalbi İstanbul’da, İstanbul’un kalbi de Kudüs’te attı!

İsrail’in 1967 yılında işgal ettiği Kudüs’ü şimdi de ABD’nin başkent olarak kabul etmesi bütün Dünya’da infial uyandırdı. Dünya’nın birçok ülkesinde farklı inançlara mensup toplulukların yanı sıra ülkemizin de dört bir tarafında protesto eylemleri yapıldı. Saadet Partisi’nin öncülük ettiği ve yüzlerce Sivil Toplum Kuruluşu (STK)’nun katılarak destek verdiği “Büyük Kudüs Miting”i […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp