CHP Edirne Milletvekili Erdin BİRCAN’ın 18 Mart Şehitler Günü Mesajı

admin

CHP Edirne Milletvekili Erdin BİRCAN yaptığı açıklamada “Çanakkale Zaferimizin 103’üncü yıl dönümünü coşkuyla kutluyor, Şehitler Gününün onurunu yaşıyoruz.

18 Mart tarihimizin en önemli günlerinden biridir. Çanakkale Zaferi, dünya tarihinin bir dönüm noktasıdır. Tarihin seyrini değiştiren Çanakkale Zaferi ile Türk Ulusu dünya tarihini belirleyici bir rol oynamıştır. Çanakkale Zaferi aynı zamanda Kurtuluş Savaşımızın ilk kıvılcımının yandığı, ulusumuzun kahramanlığının, fedakarlığının ve azminin mücadelesidir.

Çanakkale Savaşlarında da destan yazan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde dünyanın en güçlü ordularına karşı imkansızlıklar içinde sürdürülen ve zaferle sonuçlandırılan Ulusal Kurtuluş Savaşı da ulusumuzun kahramanlığının en güzel kanıtlarındandır.

Kahramanlar sayesinde, şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde esaretten kurtulduk ve bağımsız, özgür, laik bir cumhuriyet olduk. Başta ulu önder Atatürk olmak üzere, hayatını ülkemizin bağımsızlığına adayan tüm kahramanlarımıza, tarihi büyük zaferlerle dolu şanlı Ordumuza, yurdunu her şeyden üstün tutan şehitlerimize ve gazilerimize sonsuz minnet duyuyoruz.

Milletimiz şehitlerini hiçbir zaman unutmayacaktır. Birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan şehitlerimiz her zaman gönlümüzün en kıymetli yerinde yaşayacaktır.

Yaşamlarını hiçe sayarak bize bu toprakları vatan yapan Şehitlerimize borcumuz var. Bu ödemenin tek yolu, Cumhuriyetimizi ve değerlerini sonsuza kadar yaşatarak, bölünmez bütünlüğümüzü korumak, ulusal değerlerimize sahip çıkmak, ülkemize, birlik ve beraberliğimize yönelen tehditlere kararlılıkla karşı koymaktır.

Üzüntü ve gururu bir arada yaşadığımız 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin ve Şehitler Günü’nün yıldönümünde, Yüce Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, ülkesi ve Ulusu için canını veren tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve gönül borcuyla anıyorum.” Dedi.

 52 total views,  2 views today

Next Post

İl Millî Eğitim Müdürlüğü'ne ziyaret

Hafta sonu gerçekleştirilen, Uzunköprü İlçesinde yapımı tamamlanan eğitim yatırımlarının toplu açılışı için ilimize gelen Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt ve Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz açılışın ardından Edirne’ye gelerek İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler. İl Millî Eğitim Müdürlüğü personeli tarafından karşılanan Müsteşar Yardımcımız […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp