CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

admin

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; “19 Mayıs 1919 Mustafa Kemal Atatürk’ün esaret içindeki bir ülkeyi kurtarmak için Samsun’dan başlattığı ilk adımdır. 19 Mayıs Türk tarihinin yeniden yazılmaya başlandığı gündür.

Kurtuluş savaşımızın başlangıcı olan 19 Mayıs’ın yıldönümünde gençliğe armağan edilmiş bir bayramı, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlamanın onurunu yaşıyoruz.

19 Mayıs gerçek bir destandır. 19 Mayıs bir ulusun küllerinden doğduğunun kanıtıdır. 19 Mayıs bağımsızlığın bizim karakterimiz olduğunu bir kez daha ortaya çıkarmış bir övünç günüdür. 19 Mayıs işgale direniştir. 19 Mayıs bağımsızlıktır, Cumhuriyet’tir, Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Ulusal Kurtuluş Savaşı mücadelemizin başlangıcı 19 Mayıs, bir güneşin doğuşudur. 19 Mayıs ilk kıvılcımdır.

19 Mayıs umuttur. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı bağımsızlığa giden yolu açtığı için daha büyük mutlulukla, inançla ve kararlılıkla kutluyoruz.

Cumhuriyeti koruma ve kollama görevi verdiği gençlere Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan etmesi de tesadüf değildir. 19 Mayıs’ta nasıl kurtuluş savaşımız başladıysa, ülkemize karşı herhangi bir tehlikede gençlerimiz 19 Mayıs ruhu ile Cumhuriyetlerini sonuna kadar koruyacaktır. Çünkü Türk gençliği Cumhuriyetine, devrimlerine, laikliğe ve Atasına sahip çıkmak için ant içmiştir.

“Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlarım.” Dedi.

 113 total views,  2 views today

Next Post

GAYTANCIOĞLU; "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun"

CHP Edirne Milletvekili Okan GAYTANCIOĞLU yayınladığı mesajında; “Birinci dünya savaşının ardından yorgun ve yenik düşen bu vatan; ‘Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracak’ inancıyla yola çıkan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkarak, Samsun’da başlattığı bu mücadele ile tekrar ayağa kalmış; bağımsızlığına, toprağına sahip […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp