CHP Edirne Milletvekili Erdin BİRCAN’ın Dünya Su Günü mesajı

admin

Bugün 22 Mart Dünya Su günü. Birleşmiş Milletlerin aldığı kararla 1993 yılından beri bugün Dünya Su Günü olarak kutlanmaktadır. Dünya Su Günü yaşam kaynağı olan suyun önemine ve dünya ülkelerinin giderek büyüyen temiz su sorununa dikkat çekmek, içilebilir su kaynaklarının yok edilmemesi ve çoğaltılması konusunda farkındalık yaratılması için önemli bir gündür.

Yaşamın kaynağı sudur. Temiz ve sağlıklı suya ulaşım en temel insan haklarının başında gelmektedir. Su kaynaklarını temiz tutmak, kirletilmesini önlemek, yok edilmesine engel olmak,yarınlara sağlıklı kaynaklar bırakmak hepimizin en önemli görevidir.

Su hayattır, hayat kaynağıdır. Ancak ülkemizde su ölüm demektir, su hastalık demektir, su yaşamın yok olması demektir. Edirnemizin ve Trakyamızın en yakıcı sorunu bu yüzden Ergene’dir.

Su hayat kaynağı olmalıdır ve çevresine de yaşam vermelidir. Bunun için biz temiz bir Ergene, her yıl taşkınlarıyla çevresini sular altında bırakmayan Meriç, taş ve maden ocakları ile kirlenmeyen yeraltı suları istiyoruz.

Suları, doğayı, yaşam alanlarını korumak yerine yok etmeyi tercih eden AKP zihniyeti bir şeyi anlamıyor, anlamayacak: Doğayı yok ederek gelişme sağlanamaz. Böylesi bir durum gelişme değil geleceği de karartmaktır.

Ergene artık temizlensin. Ergene’yi temizlemek, geçmişte olduğu gibi geçtiği yerlere yaşam vermesi devletin yurttaşlarımıza karşı birinci görevidir. Biz bu görevin aciliylet yapılması için çalışmaya yapmayanlardan hesap sormaya devam edeceğiz. Tertemiz su kaynaklarına ulaşacağımız günler özlemi ile Dünya Su Gününüz kutlu olsun.

 76 total views,  2 views today

Next Post

7. GAZETECİ GÖZÜYLE KIRKPINAR FOTOĞRAF YARIŞMASI’NA BAŞVURULAR BAŞLADI

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenecek olan ‘Gazeteci Gözüyle Kırkpınar Fotoğraf Yarışması’na başvuruları başladı. Gazeteci gözüyle en iyi Kırkpınar fotoğraflarının yarışacağı yarışmanın başvuruları 18 Mayıs tarihinde sona erecek. Edirne Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Gazeteci Gözüyle Kırkpınar Fotoğraf Yarışması’nın 7’incisi 657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında Edirne’de görev […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp