CHP, Gençlik Ve Spor Bayramını Çelenk Koyarak Kutladı

admin

 

CHP Edirne İl Başkanlığının 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlediği yürüyüşte Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı.

Törene Edirne Milletvekili Recep Gürkan, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Eğitim İş Sendikası, gibi kuruluşların Edirne Şubeleri katılırken, Beşiktaş Trakya Kartalları da CHP’nin yapmış olduğu programa destek verdiler.

Edirne Belediyesi önünden başlayan yürüyüş, belediye bandosu eşliğinde Atatürk anıtına kadar sürdü. Atatürk Anıtına çelengi, İl Başkanı Av.Teoman Özdöl, İlçe Başkanı Av. Harika Türkay, kadın kolları ve gençlik kolları başkanları birlikte sundular. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, törende bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Av. Teoman Özdöl 19 Mayıs Gençlik Spor Bayramının kutlu olmasını dileyerek , şunları kaydetti

“Böyle bir günde Mustafa Kemal ve silah arkadaşları hepimizin bildiği gibi Bandırma vapuruyla Samsuna ayak bastılar. Geldikleri gibi giderler sözü o dönem İstanbul ve İzmir için söylenmişti. Samsun’dan başlayan kurtuluş sesleri, tüm Trakya’da da başlayarak, Anadolu’yu da kapladı. Bugünlere Atatürk devrimleri ve onun kurduğu Cumhuriyetle geldik. Bugün ise AK Parti İktidarı milli bayramların kutlanmasını bir yönetmelikle engelledi. Ama biz bayramlarımızı kutluyoruz, Türk halkı milli ve dini bayramlarını her zaman kutlayacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Milli kurtuluş savaşı ruhumuz, her canlılığıyla yaşıyor ve yaşayacaktır. Yaşasın Türkiye cumhuriyeti, yaşasın milli mücadelemiz” diye konuştu.

Konuşmanın ardından katılımcılar, hep bir ağızdan Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okudular.

 59 total views,  2 views today

Next Post

Yeliz ve Cüneyt’e Ömür Boyu Mutluluk

Neşe ve Teksif Sendikası Edirne Şube Başkanı Şaban Girgin’in oğlu Cüneyt ile Zeliha-Mehmet Tokcan’ın kızı Yeliz. Villa Restoran’da düzenlenen törenle evliliğe merhaba dedi. Genç çiftin evlenme törenine Teksif Sendikası Genel Başkanı Nazmi Irgat, Genel Başkan Yardımcısı Metin Kır,  merkez ve çevre illerden sendika yöneticileri, üyeleri ile gelin ve damadın yakınları […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp