CHP İl Başkanı Pekcanlı; “KAPTI KAÇTI SEÇİMİ”

admin

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı düzenlediği basın toplantısında, 24 Haziran’da yapılacak olan Erken seçim hakkında değerlendirme yaptı. Basın mensuplarına açıklama yapan Pekcanlı;  Ülkeyi yönetemez hale geldik vakit geçtikçe yönetemezliğimizi halk daha fazla hissedecek. Ekonomik kriz derinleşti vakit geçtikçe derinleşen ekonomik kriz çöküşe dönüşecek.

Halkın canı yanıyor vakit geçtikçe canı daha fazla yanan halk bizden hesap soracak. Toplumsal muhalefet güçleniyor vakit geçtikçe güçlenen muhalefet bizi alaşağı edecek. Tavanda ittifak ettik ama ittifak tabanda tutmadı vakit geçtikçe tabanın baskısı tavanda yaptığımız ittifakı da çatlatacak. Ohal artık kabak tadı verdi vakit geçtikçe Ohal’i daha fazla sürdüremez hale geleceğiz. En iyisi bunlar olmadan biz koltuğu kapıp kaçalım dediler erken seçimi baskın seçime çevirdiler 1,5 milyon Orta Öğretim çocuğumuzun gireceği YKS (üniversite sınavını) bile düşünmediler bir hafta daha beklemeye tahammül göstermeden kaptı kaçtı yapmaya kalkıştılar zaten ne zaman halkımızı çocuklarımızı düşündüler ki?

Cumhurbaşkanı seçeceğiz ve yeni sisteme geçeceğiz ama cumhurbaşkanı adaylığının nasıl olacağına dair uyum yasaları ile bakanlar kurulunu devre dışı bırakan yeni sisteme geçişe dair uyum yasaları bile ortada yok.

Akıllarınca bulanık suda balık avlayacaklar!

Ama kaçış yok! Halkımız koltuk sevdalılarına gereken dersi verecek! Koltuğu kapıp kaçmayı düşünenler kaybedecek!.. Demokrasi kazanacak! Cumhuriyet kazanacak!… Kardeşlik kazanacak!.. Ülkemiz kazanacak!.. Halkımız kazanacak! Yani: biz kazanacağız!… Ey aydınlık yüzlü, memleket sevdalısı halk aşığı dostlar; işte aradığımız fırsat ayağımız a geldi!… Ya kurtulacağız, ya kurtulacağız!!! 24 haziran CHP iktidarı Türkiye’ye hayırlı olsun!” dedi.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine partisinin aylar öncesinden hazır olduğunu ifade eden Pekcanlı, Bugüne kadar  Milletvekili adaylarını ön seçimle belirleyen partisinin bu seçimde Milletvekili adaylarını zamanın az olması nedeniyle Genel Merkezin belirleyeceğini işaret etti.

 101 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’de Lavanta ekimi başladı.

Kadın çiftçilere daha verimli bir tarım için bilgi, yöntem sağlamak, kaynakları daha etkin yönetebilmek, kullanabilmek, yeni teknolojileri öğretmek ve uygulatmak amacıyla yürütülen “Kadın Çiftçiler Yeniliklerle Buluşuyor” programı kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü işbirliği ile hazırlanan “Edirne Lavanta Kokacak” isimli tarımsal yayım projesinin Merkez […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp