CHP İl Başkanı Pekcanlı’dan 18 Mart Şehitler günü Mesajı

admin

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı “Çanakkale Savaşı, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan tüm Anadolu’ya bir güneş gibi doğarak yayılan Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin habercisi olmuştur” dedi.

Pekcanlı18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı.Yaptığı açıklamada “18 Mart Çanakkale Zaferi ,Türk Milletinin başka bir ulusa boyun eğmeyeceğini gösteren önemli unsurdur. Bu destan 1915 yılından bu yana, verdiğimiz şehitlerin burukluğu ile birlikte anılmaktadır..

Çanakkale Zaferi, Türkiye tarihinin olduğu kadar dünya tarihinin de dönüm noktalarından birini teşkil etmiştir. O siperlerin büyük komutanı Mustafa Kemal  Atatürk’ün, Çanakkale’de koyun koyuna yatan farklı milletlerden pek çok askere “artık onlar bizim evlatlarımızdır” diyerek sahip çıkması, Çanakkale’de bir milletin dünyaya kafa tutmasının ötesinde bir insanlık savaşı verildiğini göstermiştir. 18 Mart 1915’te Çanakkale zaferini kazandıran ruhla, Türk milletinin gücü, vatanperverliği, fedakârlığı ve özgürlüğe olan sarsılmaz inancı bir kez daha teyit edilmiştir.

Rengini şehitlerimizin kanından alan ay yıldızlı bayrağımızın bu topraklarda özgürce dalgalanmasını kendilerini vatana feda edenlerin bizlere hediyesi olduğunu biliyor, ülkemizin birlik ve bütünlük içinde yükselmesi için yılmadan çalışmanın şehitlerimize borcumuz olduğunu ifade ediyoruz.

Bugün bizlere düşen görev; şehitlerimizin emaneti olan bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın ebediyen dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen destansı mücadeledeki ruhu, bilinci ve kararlılığı idrak etmek, gelecek kuşaklara bu bilinci aktarmak ve daha güvenli bir şekilde devretmektir.

 

Her yıl Çanakkale Zaferi ile birlikte Şehitler Günü olarak da kutladığımız bu anlamlı günde, vatanı ve milleti için tereddüt etmeden canını feda eden tüm kahraman şehitlerimizi, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve  gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

 82 total views,  2 views today

Next Post

CHP Edirne Milletvekili Erdin BİRCAN’ın 18 Mart Şehitler Günü Mesajı

CHP Edirne Milletvekili Erdin BİRCAN yaptığı açıklamada “Çanakkale Zaferimizin 103’üncü yıl dönümünü coşkuyla kutluyor, Şehitler Gününün onurunu yaşıyoruz. 18 Mart tarihimizin en önemli günlerinden biridir. Çanakkale Zaferi, dünya tarihinin bir dönüm noktasıdır. Tarihin seyrini değiştiren Çanakkale Zaferi ile Türk Ulusu dünya tarihini belirleyici bir rol oynamıştır. Çanakkale Zaferi aynı zamanda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp