CHP İl Başkanlığına Sürpriz Aday

admin

Eczacı Bülent Varel CHP Edirne İl Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. CHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısına, CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Okan Gaytancıoğlu, CHP 22. Dönem Edirne Milletvekili Nejat Gencan, CHP 25. Dönem Edirne Milletvekili Adayı Mustafa Bezbaş,  Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, CHP önceki dönem Edirne il Başkanı Oktay Bozkurt , CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı Serdar Yalçıner, CHP Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli, CHP Havsa İlçe Başkanı Hüseyin Özden ve parti üyeleri  katıldı. CHP Edirne’de örgütle birlikte gece gündüz demeden her türlü fedakarlığı yaparak çalışan, Varel CHP Edirne İl Binasında düzenlediği basın toplantısında  “Partimde İl Başkanı olarak görev almak ve hizmet etmek istiyorum. Biz en iyiyi biz yaparız değil, birlikte yaparız iddiasındayız. Ekip çalışmasına dayalı, bizden olmayanı yabancılaştırmayan, ötekileştirmeyen bir yönetim anlayışıyla, Cumhuriyet Halk Partisini yönetmeye talibiz” dedi.  Varel konuşmasına şöyle devam etti;

15 Temmuz günü Ülkemizde bir darbe girişimi yaşandı. Herkes bu darbeye karşı çıktı, bu darbe Fethullahçıydı, Amerikan parmağı vardı, iyi güzelde burada “ne istedilerse verdik’’ diyenlerle,’’ beraber yürüdük biz bu yollarda’’ diye bağıranların hiç mi suçu, günahı yok. Böyle bir şey olabilir mi?

Tamam darbe girişimine karşıyız, ama darbenin AKP’yi aklamak için fırsata dönüştürülmesine de karşıyız, darbenin sonucu günahsız insanların yoktan sebeplerle işlerinden atılmasına, zindanlara tıkılmasına da karşıyız.

Bizler mecbur muyuz Erdoğan ile Fetö arasında tercih yapmaya; Neymiş efendim yargıdan eğitime, üniversiteden sağlığa, futbola kadar her şeyi ele geçirmişler, 81 ilin 74’ünde fetöcü emniyet müdürü varmış, bunları buralara CHP iktidarı mı getirdi, sadece kandırıldık demekle bu işin içinden sıyrılmak bu kadar mı kolay.

Bizler inanç ve ibadet özgürlüğünü savunan insanlarız kimse kimsenin inancına, ibadetine karışamaz. AKP neyi savunuyor; karanlığı, yobazlığı, insanların kayıtsız şartsız itaat etmelerini, küçücük  çocukları cemaatlerin elinde eğitmeyi, İmam Hatiplere göndermeyi, unutmayalım bir cemaat gider diğer cemaat gelir.Ülkemiz Cumhuriyet tarihinin en beceriksiz, en karanlık iktidarını yaşamaktadır.

T.B.M.M.devre dışı bırakılarak olağanüstü hal kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile yönetilmektedir.Bugüne kadar 30 civarında KHK çıkarıldı ve bunların hiçbirisi daha T.B.M.M.ne gelmedi. Sorarım sizlere taşeron işçilerin kadroya alınmasının olağanüstü hal ile ne ilgisi var, getirin T.B.M.M. orada tartışılsın, yasalaşsın.

Demokratik, insan haklarına saygılı, adaletin olduğu bir Ülkede böyle bir şey olabilir mi? Niçin K.H.K.ya sığınıyorlar; adaletin, haksızlığın, hukukun önünü tıkamak için mi?

Evet sevgili dostlarım, partililerim bu memleketi dedelerimiz, atalarımız yolda bulmadı; Bu Vatan ,bizi kandırdılar diyenlerden, yetmez ama evetçilerden, hırsızlık, yolsuzluk yapıp “hırsız var” diye bağıranlardan ibaret değil; bu Ülkenin Kemalistleri, Atatürkçüleri, Cumhuriyet Halk Partilileri var.

Güzel Türkiye’min, insanın insanı sömürmediği Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacı var ve bizler bunun için buradayız.

Ülkemiz Demokrat Parti iktidarından bugüne; çok kısa süreli Ecevit Hükümetlerini saymazsak sağ iktidarlar tarafından yönetildi; bunlar ne yaptılar, ceplerimizdeki paralar ile kurulan, limanları, fabrikaları, taşınmazları özelleştirme adı altında sattılar, daha doğrusu Özal’dan bu yana yandaşlarına peşkeş çektiler, bu düzene dur demek için geçmişten daha çok Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacımız var.

Evet Sevgili Cumhuriyet Halk Partili Yoldaşlarım önümüzdeki süreçte bizleri zor günler bekliyor, eğer her şey zamanında olursa 2019 yılı bir seçim yılı olacak, işte ben ve arkadaşlarım bu zorlu sürece talibiz; partinin tek merkezden değil örgüt ile, örgütlerin eliyle yetkin kadrolarla yönetilmesi için,Ülkenin içinde bulunduğu bu ortamda çok daha  güçlü, yönetim ve yöneticilere ihtiyacı var, ben ve arkadaşlarım bunun için buradayız.

Uzun yıllardır çatısı altında olmaktan büyük onur duyduğum bu örgütte bugüne kadar üye, delege, il yönetim kurulu üyeliği, il sekreterliği görevlerinde bulunarak hizmet ettim. Bu süreçte edindiğim tecrübe ve birikimlerimle artık Partimde İl Başkanı olarak görev almak ve hizmet etmek istiyorum. Biz en iyiyi biz yaparız değil, birlikte yaparız iddiasındayız.

Ekip çalışmasına dayalı, bizden olmayanı yabancılaştırmayan, ötekileştirmeyen bir yönetim anlayışıyla, Cumhuriyet Halk Partisini yönetmeye talibiz. Saygılarımla.

Özgeçmiş;

24 Ocak 1964 Havsa Musulça Köyü doğumluyum.İlk, Orta ve Lise eğitimimi Edirne’de yaptım. Ankara Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldum. 1989 yılından bu yana Edirne Merkezde bulunan Varel Eczanesinin sahip ve mesul müdürüyüm. Evliyim eşim devlet memuru olup iki erkek çocuk babasıyım. 39.Bölge Edirne Eczacı Odası ve Atatürkçü Düşünce Derneği Kurucu üyesiyim. Edirne Eczacı Odasında 6 yıldan fazla Genel Sekreterlik, 3  dönem (6 yıl)Oda Başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra Türk Eczacıları Birliği 37 dönem Merkez Heyetinde Denetleme Kurul üyeliği, 38. ve 39. dönem Merkez Heyeti Yönetim Kurulu üyeliği ve son olarak ta 40.dönem TEB Merkez Heyeti Denetleme Kurulu Başkanlığı görevleri olmak üzere 4 dönem (8 yıl) boyunca meslek örgütüme yönetici olarak katkıda bulundum.

 

 182 total views,  2 views today

Next Post

Kırkpınar Ağası'ndan Kongredeki protokol krizine tepki

657.Tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri ağası Ahmet Çetin basın toplantısı düzenleyerek yaşanan protokol krizini sert bir dille eleştirdi. Çetin ‘Bu benim şahsıma yönelik yapılmış bir hakaret değil ağalık makamına yapılmış büyük bir saygısızlıktır’ diyerek yaşanan olaya veryansın etti. Kendisinin kongre günü oraya Ak parti il başkanı İlyas Akmeşe tarafından davet edildiğine […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp