İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Edirne İl örgütü ile buluştu. CHP İl Başkanlığına hareket eden İ.B.B. Başkanı Ekrem İmamoğlu ve beraberindekileri CHP İL Başkanlığı önünde büyük bir kalabalık karşıladı. coşkulu bir vatandaş topluluğu tarafından karşılanan İmamoğlu, Bir vatandaşın, ”Edirne’mize umut geldi, umut” sözlerinin ardından, ”Ekrem Başkan” ve ”Her şey çok güzel olacak” tezahüratları yapıldı. Yüzlerce kişinin Başkan İmamoğlu’nu görmek için deldiği CHP İl Başkanlığı önünde vatandaşlar, İmamoğlu’nu bağrına bastı. Aracından güçlükle inan İmamoğlu kendisine sevgi selinde bulunan vatandaşları selamladı. Birçok vatandaş Başkan İmamoğlu’nu telefonla görüntülemek ve selfie yapmak için büyük çaba gösterdi.

“Edirne’lilerden İmamoğlu’na görülmemiş sevgi seli”

İmamoğlu, il başkanlığı binasına, vatandaşların yoğun ilgisi altında, zorlukla girebildi. İl Başkanlık binasına hareket eden İ.B.B. Başkanı Ekrem İmamoğlu, T.B.M.M Başkan Vekili Levent Gök, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve beraberindekiler, İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nınmakamında bir süre sohbet etti.İl Başkanı Pekcanlı, Parti’nin çalışmaları hakkında Başkan İmamoğlu’na çeşitli bilgiler verdi. İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın odasında anı fotoğrafları çektiren heyet, daha sonra bir alt kattaki toplantı salonuna geçti. İmamoğlu, salonu hınca hınç vatandaşlar İmamoğlu ve kendisine eşlik eden CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’e sevgi gösterilerinde bulundu.  Başkan İmamoğlu ve beraberindekiler, salona girişinde sloganlarla karşılandı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı chp-ekrem-imamoğlu-ziuareti-6.jpg

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı chp-ekrem-imamoğlu-ziuareti-7-225x300.jpg

“Herşey Çok Güzel Olacak” sloganlarını atan yüzlerce vatandaş ve parti üyesine hitap eden İ.B.B. Başkanı Ekrem İmamoğlu; “Tarihi bir günde Edirne’deyiz. İl Başkanımız ve Belediye Başkanımız bizi ağırlıyor. Son derece mutluyuz. Ankara’dan T.B.M.M. Başkan vekili Levent bey bizlerle. Hep birlikte Kırkpınar heyecanını yaşayacağız. Güzel bir gün olsun diliyorum” dedi. Edirne’lilerden ve CHP’nin tüm üyelerinden bir isteği olduğunu söyleyen İmamoğlu; “Lütfen bu isteğimizi önemsemenizi istiyorum. Gerçekten tarihi bir sorumluluğumuz var. Partiler üstü tarihi bir sorumluluğumuz var. Bu Tarihi sorumluluk içerisinde En önemli vazife görevimizi en iyi şekilde yapma sorumluluğudur.

Ben Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’u en iyi şekilde yönetme sorumluluğunu almış bir kardeşinizim ve yol arkadaşınızım.   Örneğin, Edirne’de Recep Gürkan da aynı şekilde bu sorumluluğu almış bir yol arkadaşınızdır. Hep birlikte şöyle bir dönem yaşatmalıyız. “Sıradan bir dönem değil, hatayı görüp, hatayı büyüten değil, hatayı görüp yardımcı olan, eksiği görüp tamamlayan, birbirinin kolundan tutan, tökezlenip yere düşen varsa onu tutup ayağa kaldıran, yoldaşlık istiyoruz sizden. Parti içerisinde bir takım münazaralar, geçmişte yapılan bir kısım yarışlar, hepsini bir süreliğine, bir kenara koyacağız ve sadece ve sadece, başarıya odaklanacağız. Bu başarıyı bizden sadece CHP’liler beklemiyor. Bu başarıyı Türkiye Cumhuriyeti’nin eksiksiz her vatandaşı bekliyor. Dolayısıyla ben işime, sorumluluğuna bu anlayışla kilitlenmiş bir kardeşinizim. Hepimiz birbirimize destek olursak memleketimizi hayal ettiğimiz ve güzel bir memleket yapma konusunda büyük bir başarıyı elde edebiliriz. İşte o zaman bu Cumhuriyet’in ilkelerine, bu ülkenin çağdaş bir geleceğe ulaşmasına ve her zaman inancımızı en yüksek yerde tutan Mustafa Kemal Atatürk aşkına, sevgisine ve onun ilkelerinin karşılığında, bu sorumluluğa laik bireyler oluruz. Sizden isteğim bizlere yardımcı olun ve destek olun. Tüm pozitif duygularla birbirinize sarılın ve kucaklaşın.” Dedi.