CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse Edirne’de

admin

CHP  Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse  Türkiye genelinde başlatılan  “ADALET YÜRÜYÜŞÜ ADALET YOLCULUĞUMUZLA DEVAM EDİYOR”  sloganı kapsamında Edirne’ye geldi. CHP Binasında gerçekleşen buluşmaya CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Edirne Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu ve partililer katıldı.

Hükumetin  15 yıldır kadın üzerinden siyaset yaptığını belirten CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse sözlerine şöyle devam etti. “  Bugün bu ülkede eğitim sorunu, bu ülkede demokrasi sorunu, bu ülkede işsizlik varken,  ülkenin akademisyeni, yazarı içerideyken, bu ülkenin gündeminde sadece kadın var. Arkadaşlar, son 15 yılda olduğu gibi kadın üzerinden yapılan bir siyasetle karşı karşıyayız. Ne zaman sıkışsalar, başları dara düşse kadınla ilgili maddeyi evirip çevirip önümüze koyuyorlar. Alın bununla oyalanın diyorlar.

 

Biz biliyoruz ki,  ülkemizin çok önemli sorunları var. Kadınların da çok önemli sorunları var. Bugün kadın adına mecliste getirilmek istenilen bir yasa var. Medeni haklarımızdan vazgeçmemizi ve müftülerin, imamların nikah kıyma yasası diyelim. Peki bu ülkede buna ihtiyaç var mı? Nikah kıyan memurlarda eksiklik mi var? Böyle bir ihtiyaç nasıl doğdu, gerçekten anlamakta zorlanıyorum. İmam sayısı artıkça, iş alanın açılması gerekiyor. Bu da kadın üzerinden açılmaya çalışılıyor. Biz haklarımızı kolayca kazanmadık. Kadınlara verilen haklar  büyük  mücadelelerle kazanıldı. Biz hayatın her alanında şimdi olduğu gibi hep mücadele verdik. Bu mücadelemizin sonucunda, Gazi  Mustafa Kemal Atatürk bize olmamız gereken hakları verdi. Bundan bu kadar kolay vazgeçmeye hiç niyetimiz yok. Şu andaki  iktidar buradan bunu duysun.” Taciz veya tecavüz yasasını nasıl durdurduysak, bu yasayı da durduracağız. Kadınların gücünü ölçmeye kalkmasınlar. Daha bizim neler yapabileceğimizin farkında değil” dedi .

Daha sonra CHP  Kadın Kolları Genel  Başkanı Fatma Köse ve partililer basına hatıra pozu verdi.

 185 total views,  2 views today

Next Post

Kılıçdaroğlu 3 Kasım'da Edirne’de

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 3 Kasım Cuma günü Edirne’ye geliyor. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı binasının açılışı için Edirne’ye gelecek olan CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin yeni hizmet yerlerinin de açılışını yapacak İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptığı açıklamada “ Genel başkanımız Temmuz ayında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp