CHP Milletvekili adayları terörü kınadı

admin

CHP Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu , Erdiun Bircan ile Milletvekili adayı  Gürkan Güneser  yaptıkları ortak açıklamada  terörü kınada  Gaytancıoğlu, Bircan ve Güneser ortak açıklamasında  şunları  kaydetti, “Cumartesi günü Türkiye, tarihinin en kanlı günlerinden birini yaşadı. Sözün bittiği yerdeyiz. Şu ana kadar gelen bilgilere göre Ankara’da barış için bir araya gelen yurttaşlarımızdan 105’i hayatını kaybetti. 400 yaralı var. Umudumuz hayatını kaybedenlerin sayısının daha da artmaması. Bize bu büyük acıyı yaşatanları lanetliyoruz. Karanlık güçlerin hedefinde bu kez barış isteyen insanlarımız vardı. Türkiye’nin dört bir yanından gelip Ankara’da toplanan insanlarımız ülkemizde daha önce görülmemiş bir vahşetin kurbanı olmuşlardır. Bu bir katliamdır. Bu katliamda sorumluluk siyasi iktidardadır. Ortadoğu’da uçan kuşu gördüğünü iddia edenler Ankara’nın göbeğindeki katliama seyirci kalmıştır. Emevi Camisinde namaz kılma sevdasına kapılanlar Ortadoğu bataklığını ülkemize çekmişlerdir. Burunlarının önünü göremeyenler ellerindeki medya gücüyle vizyon sahibi, stratejik derinlik uzmanı olarak pazarlandı. Bu derinliğin karşılığı Ankara’da içimizde patlayan bombalarmış.

chp adayları

 

 

 

 

 

 

 

 

GÜVENLİK ZAAFİYETİ YOKMUŞ

Sınırlarımız yol geçen hanına dönmüştür. Kimin girip çıktığı belli değildir. Milli olması gereken istihbarat teşkilatımız bir kişinin kontrolünde sadece bir kişinin siyasi emellerine hizmet etmektedir.Maalesef polisimiz patlamadan sonra yaralıların üstüne gaz ve su sıkmıştır.

İçişleri Bakanı hiçbir güvenlik zafiyeti olmadığını söyleyebilmekte, Adalet Bakanlığı koltuğunu işgal eden sözde tarafsız bakan bu acının üstüne kameralar önünde sırıtmaktadır.

Dün yaşanan katliam 1 Mayıs 77’de Taksim’de yaşanan katliamın devamıdır. Bu katliamlardan hiçbiri aydınlatılmamıştır. Daha seçimden hemen sonra Suruç’ta yaşanan katliamı aydınlatamayanlardan dün Ankara’da yaşanan vahşeti aydınlatmalarını beklemiyoruz.

Normal demokrasilerde birileri sorumluluk alıp istifa eder. ancak öylesine koltuğuna yapışmış kişilerle karşı karşıyayız ki onlardan böyle bir şey de beklemiyoruz. istifa onurlu bir davranıştır.

BU ACIYI YAŞATANLARDAN HESAP SORULMALI     

Türkiye bu tabloyu hak etmiyor. Türkiye’ye bu tabloyu yaşatanları, ülkemizi yönetilemez hale getirenleri de şiddetle kınıyoruz. Türkiye her geçen gün birilerinin siyasi hırsları uğruna büyük acılar çekiyor. Türkiye’ye bu acıları yaşatanlardan mutlaka hesap soracağız. Unutulmasın sabahın bir sahibi vardır.

Bu güzel ülkeyi kaosla diktatörlük arasına sıkıştırmayı hesaplayanlar ölümlerin hesabını da vermelidir. 7 Haziran seçimleri öncesinde meydanlarda yapılan 400 milletvekili hesabından, şimdi bombaların patladığı, her gün şehit haberlerinin geldiği, yönetilmeyen bir ülke haline geldik. Türkiye şu an cumhurbaşkanı ve başbakanın olmadığı bir ülkedir. Yüze yakın insanımızın ölümü sonrası güvenliği sağlamakla sorumlu olanlar pişkince istifa etmeyeceklerini ifade etmektedir.

Bu ablukayı, siyasi hırsı, ülkeyi her geçen gün karanlığa sürükleyenleri durduracağız. Zerre kadar vatan sevgisi olan herkes bilmelidir ki kandan kına yakılmaz.

Bu acı haberi aldığımızda Keşan ilçemizde seçim çalışmalarını yürütüyorduk ve acı haberle bütün faaliyetlerimizi durdurduk. Böyle bir ortamda bırakın seçim çalışmasını, aldığınız nefes bile boğazınızda düğümlenmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi her zaman sorumlu davranmıştır. Sorumluluk üstlenmekten kaçınmamıştır. Yaşanan şiddet ve terörün bitmesi için üzerine düşeni yapmaya her zaman hazırdır. Bunun için 7 Haziran sonrası Türkiye’nin sorunlarını çözecek güçlü bir hükumete evet dedik. Koalisyon görüşmelerinde yapıcı bir yol izledik.

Saray kontrolünde başbakan üniforması giymiş kişinin ama CHP’de seçim hükumetinde olmadı demesi trajikomiktir. Suçlular apaçık ortadadır. Bu halk hırsızı da katili de çok iyi görmektedir.

Bizim yurttaşlarımızdan isteğimiz şudur: Ne kadar zor günler geçiriyor olsak da birliklerini, beraberliklerini, dayanışma duygularını asla bırakmasınlar. Önce Türkiye diyerek, birlik içinde aydınlığa gideceğiz. Oynanan oyunu bozmak bize bu cumhuriyeti bırakan kurucumuz Atatürk’e karşı da borcumuzdur.

Bize bu acıyı yaşatanları bir kez daha lanetliyorum. Bu alçak saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

 

 

 

 117 total views,  2 views today

Next Post

İl Kurul Toplantısı'nda teröre tepki vardi

            Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) bünyesinde ve koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi İl Kurul toplantısını Uzunköprü ve  Keşan’dan gelen kadın girişimcilerin katılımıyla Elmas Aslan Başkanlığında ETSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantısı öncesi şehitler için saygı duruşunda bulunan Edirne Kadın Girişimciler […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp