CHP Milletvekili GAYTANCIOĞLU’ ndan Şoförler Odası ziyareti

admin

Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu yoğun çalışma temposu arasında Edirne’ye gelerek esnaf derneklerini ziyaret etti. Bu arada Edirne’de en önemli derneklerinden biri olan Edirne şoförler ve Otomobilciler odasını ziyaret ederek başkan ve yöneticilerden sorunları hakkında bilgi aldı. Bu ziyaret sırasında Şoför Esnafının sorunlarına değinen Başkan Erbey Kılıç; “ Hükümetimizin almış olduğu bizimle ilgili bir karar vardı. 2007 yılında alınan karar 2012 yılında uygulamaya konuldu. Böylece ulaşımda özürlülerin rahatlıkla binebileceği araçları piyasaya sürdüler. Böyle bir karardan sonra özürlülerin yararlanacağı araç fiyatları çok yükseldi. Biz 50 araç siparişi verdik. Siparişimizin ardından 4 ay sonra arabalarımız geldi. Fakat araçlar bizim istediğimiz gibi değil firmanın istediği şekilde yapıldı. İki aracın klimaları yandı. Bu konuyu İktidar partisi yetkililerine de ilettik.

CHP Milletvekili GAYTANCIOĞLU’ dan Şoförler Odası ziyareti (2)

 

 

 

 

 

 

 

Partinin Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Baş geldiğinde  sorunu gündeme getirdik. Kendisine çok güzel AB uyum yasalarına göre 2007 yılında alınan kararı 2012 yılı 7. Ayında başlatacağız diye  altı ay kala piyasaya sürdünüz. 2010 yılında neden Sanayi ve Ticaret Bakanlığından izin alınarak,  Özürlülerin yararlanabileceği gibi aparatlı araba piyasaya çıkarmadınız. İstendiği zaman araç bulunsun. Daha 115 bin liraya alınan araba bu piyasaya çıktıktan sonra 2012 7. Ayından sonra fiyat 225 milyon liraya fırladı. Bu araçları küçük esnaflarımız nasıl alacak. Bunun yanında bir de 65 yaş üzeri bedava taşınacak dendi.  Bu gerekçeyle 14-/15 ay bedava taşıdık. Bu arada vekillerimizden yardım talebinde bulunduk. Birince etapta paramız geldi. Bu şekilde esnaflarımıza sorulmadan bir şeyler yapıldı. Sadece Edirne değil Türkiye genelinde esnaflarımız zor durumda kaldı. Bu saralarda Eski Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu esnaf ziyareti yaparken kendisini kurumumuza davet ettim. Konuyu bakanımıza illetim ve esnafların güçlüklerini anlattım. Bizim esnaflarımız sabit yeri olan bir esnafa benzemez. Benim esnaf arkadaşım can taşıyor ve araca binen insanların canları ona emanet. Araca binen yolcuların parasını mı alacak, para üstümü çevirecek bir de 65yaş üstü insanlarımızın kartlarını mı kontrol edecek” diye kendisine bilgi verdim. Bakan bana nasıl yapalım dedi. Ben Sayın Bakanım bu konuda yapılması gereken işler var. Aile ve Sosyal Politikalarda sorumlu bakanımız ve onların İllerde sorumlu müdürleri var. Yine illerde bu konu ile bilgilenecek Vali ve belediye başkanları var. Bu konuda çözüm bulacak kurumlar var. İlgili kuruluşlar bir araya gelip ortak karar alırlar.

Kent Kart için bir renk belirlenir. Aile ve Sosyal Politikalar müdürlüğünün görevi halka hizmet etmektir. Bu tür kartları Aile ve Sosyal Politikalar müdürlüğümüz vermeli. Bu kartlar hak eden kişilere verilmeli. Bizim araçlardaki makineden geçtiğinde bunu okuyoruz. Ay sonu geldiğinde de bu müdürlüğümüzde görevli bir memur görevlendirilir. Ücretsiz taşınan yolcular belli olur araçlar ne kadar taşımışsa çıktısı alınır. Fatura kesilir parası alınarak esnaflarımıza dağıtılır. Bizce en kolay yolu buydu. Bu konuda 14 ay bize para verilmedi. Bu arkadaşlarımız çok mu para kazanıyor. Evine ekmek götüremeyenler var. Şimdi yaz sezonuna giriyoruz. Tatil süresinde geçen zaman esnaflarımıza sürekli zarar yazıyor. Kazanılan para borçlarına yetmiyor dedi.

Toplantıda konuşan Gaytancıoğlu; “ Bu iktidarın ne kadar halktan yana olduğunu görüyoruz. Çok ilginçtir bunu sizlerle paylaşmak isterim. İki gün önce Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu ile birlikte Hatay’daydık. Hatay ülkemizin en gelişmiş tır filosuna ve kamyon filosuna sahip.  Mevcut tır ve kamyonların yarısı parklarda bekliyor. Taşımacılık alanında en gelişmiş olan Hatay ilinde durum böyle. İl kamyon ve tır mezarlığına dönmüş. Tırların yanında küçük kamyon ve kamyonet taksi sahipleri de işsiz kalıyor. Bir Rus uçağını düşürmekle ve Suriye’nin iç işlerine karışmakla sorunlara iyi teşhis koyamayan bir iktidar tarafından yönetiliyoruz. Rus uçağı düştüğünde düşürdüklerini itiraf ettiler şimdi ise suçu pilota yüklüyorlar. Suriye’de kardeş dediği Esat’la ailecek tatile çıkanlar. Bu Cuma Suriye’de namaz kılacağım denildi. Aradan dört yıl geçti olanlar ortada. Atatürk” Yurtta Sulh,Cihanda Sulh” politikasını yıllarca savunmuş. Bu terk edilerek Suriye’nin içişlerine karışıldı onun sonucunda da üç milyon Suriyeli ülkemizde.

CHP Milletvekili GAYTANCIOĞLU’ dan Şoförler Odası ziyareti (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

HATAY ARABA MEZALIĞINA DÖNMÜŞ

Bu kişiler için bugüne kadar ülkemiz kaynaklarından 8 milyar harcanmış. Biz misafir severiz. Fakat dürt yıldan bu yana bu insanlar burada misafirlik sınırları aşıldı. Bu bölgelerde çapaya gidip evine ekmek götürenlerin gündelikleri 50 liradan 30 liraya düştü. Hamalların günlük geliri 20 liraya düştü. Toplumumuzda huzursuzluk gerginlikler ve kutuplaşmalar artıyor. Rus uçağının düşürülmesi sonucunda turizm sektöründe çalışan 500 bin işçimiz işini kaybetti. Ülkemize turizm amaçlı gelip bir ay konaklayanların toplamı 85 milyon kişiymiş bu insanlar her gün bir yumurta yese 85 milyon yumurta eder bu turistler ülkemize gelmiyor. 5 yıldızlı otellerimiz %10 kapasite ile çalışıyor. Bu bölgede yetişen ürünler çürüyor. Şimdi de buğday hasadı başladı verilen fiyat 900 kuruş. Adana bölgesinde daha az fiyata düşme eğilimi var. TMO Genel Müdürü ile konuştuğumuzda bana “ Biz piyasaya müdahale etmeyi düşünmüyoruz “ diyor.

Buralarda verilecek fiyatta da o düzeyde olacak tüm bu haksızlıklar görülmüyor mu?

ELEKTRİKTE KAYIP KAÇAK BEDELİ ABONELERE YÜKLENECEK

Anayasa Mahkemesinin iptal ettiği  Elektrik Piyasası yasası yeniden gündeme getirildi. Deniyor ki elektrikte kayıp kaçak bedelini ben abonelerden alırım. Ben faturamı düzenli olarak ödüyor vergimi veriyorum.Neden kaçak kullanılan elektrik faturasını ben ödeyeyim. Bu paraların tahsili için yasa çıkarıldı.  Ülkemizde 17 milyon yoksul var bunları yöneten bir AKP var. Çiftçilerimizin durumu ortada, verimli tarlalarımız satılıyor. Üreticilerimiz alın teri karşılığını alamıyor. Her gün şehitlerimiz geliyor. İktidar partisi neden bunu görmez. Ülkede hiçbir şey yokmuş gibi hareket edilir. Sadece birini başkan yapmaya odaklanır. Bu parti mensupları ülkemizin kurucularına hakaret edebiliyor. Kadınların yaşamına dil uzatılıyor. Ne kadar çocuk yapacağını açıklıyor. Bunlar sağlıklı bir insanın söyleyeceği şeyler değil. Biz CHP olarak her zaman sahadayız. Halkımızın sorunları ile ilgilenmeyi sürdüreceğiz.

 

 

 

 97 total views,  2 views today

Next Post

Vali Özdemir'den ilk iftar, çadırda

                Edirne Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı her yıl düzenli olarak açtığı iftar çadırını Selimiye Camii kenarına kurdu.Edirne Valisi Günay Özdemir, Ramazan Ayının ilk iftarını Selimiye Cami yanında Edirne Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından kurulan iftar çadırında açtı.           […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp