CHP milletvekilleri Madımak etkinliklerine katıldı

admin

CHP Milletvekilleri, Madımak’ta hayatını kaybedenleri unutmadı. Çok sayıda vekil 2 Temmuz günü,  2 Temmuz 1993’te Madımak Oteli’nin ateşe verilmesi sonucu yitirilen canları anma etkinlikleri çevresinde Sivas’a gitti.

OKAN GAYTANCIOĞLU Madımak etkinliklerine katıldı

 

 

 

 

 

 

 

CHP Edirne Milletvekili Doç.Dr. Okan Gaytancıoğlu’da diğer CHP’li vekillerle Sivas’a giderek anma etkinliklerine katıldı.

“2 Temmuz 1993’te ozanlarımızın, yazarlarımızın, aydınlarımızın bulunduğu Sivas Madımak Otelinde 35 canın şair, yazar, yurtsever insanın yanarak katledilmesi tarihimizde kara bir leke olarak anılacaktır” diyen Gaytancıoğlu; aradan 22 yıl   geçmesine rağmen acının hala taze olduğunu, yüreklerdeki sızının hala devam ettiğin belirtti. Bu ülkenin aydın insanlarının, vicdan sahibi çağdaş insanlarının Madımak otelindeki katliamı orada yaşanan  acıyı asla unutturmayacaklarına inandığını belirten Okan Gaytancıoğlu, “ülkemizin bir daha bu karanlık günleri yaşamaması, toplumsal barışımızı zedeleyen bu tür olayların  bir daha gündeme gelmesini  diliyorum” dedi.

 

 

 

 107 total views,  2 views today

Next Post

2014 yılı Lalapaşa Güreş Ağası’ndan iftar yemeği

            2014 yılında Lalapaşa İlçesinde yapılan Yağlı Güreşlerin Güreş Ağalığını yapan ve ilçeye yaptığı hizmetleri ile anılan,   İstanbul ili Silivri ilçesi Akören Köyü, Akören  Caddesi  no,66’da  faaliyetini sürdüren  Demirkıran Prefabrik  Tesisleri, Demirkıran Arsa Ofisi, Demirkıran Enerji Firmalarının  ve  Uydudan yayın yapa BER-TV sahibi   genç işadamı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp