CHP milletvekilleri şehit ailelerini ziyaret etti

admin

CHP milletvekilleri şehit ailelerini ziyaret etti (1)

 

 

 

 

 

 

İstanbul Milletvekilleri Bihlun TAMAYLIGİL ve Dursun ÇİÇEK Edirne Şehit aileleri derneğini ziyaret etti. Buradaki ziyarete Edirne Milletvekilleri Erdin Bircan, Okan Gaytancoğlu  ve  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan  ile şehit aileleri derneği yöneticileri katıldı. Dursun Çiçeğin kısa konuşmasının ardından söz alan  Edirne  şehit Aileleri derneği Başkanı  Ali Nermin  Vardan dernek hakkında açıklamalarda bulundu  Edirne şehit Aileleri Yardımlaşma ve dayanışma derneğinin  şehitlerin eş ve çocukları aileleri  ile terör mağduru gazilerden oluşan  617 üyesi bulunan bir dernektir.Derneğimizin asli görevi  şehit ailelerimizin özlük haklarını takip etmek sorunlarının çözümüne destek vermek, şehitlerimizin yavrularının eğitimlerini sağlamak, eğitim burslarını karşılamak  böyle basit olsa da ulvi görevlerimiz bulunmaktadır. Ülkemizin gündemi ile ilgili derneğimizin görüşlerini belirtmek isterim. Hiç şüphe yoktur ki adalet mülkün temelidir. Anayasal haklardan  faydalanmak tüm vatandaşlarımızı hakkıdır. Biz Kürtlerin ve Türklerin sorunlarını biliyoruz. Bunların yasal çerçevesinde araştırılmasını istiyoruz.

CHP milletvekilleri şehit ailelerini ziyaret etti (7)

 

 

 

 

 

 

 

Bu arada devletimizin resmi tartışmasız olarak Türkçedir. Biz Kürtlerin terörist olmadığını üstelik bu terörün bin yıllık kardeşliği zedelediğini  düşünüyor ve böyle olduğu inancındayız. Kardeşliğin korunması için her alanda mücadele etmenin gerekli olduğu kanısındayız. Kardeşlik bozulursa Irak ve Suriye’nin durumuna düşeriz. Çözüm süreci ülkeyi çözülmeye götürdü akil insanlar heyeti uygun kişilerden seçilmedi.sorunu çözmek için ortak akıl oluşturulmadı.  Bunun yapılması için TBMM’nin devreye girmesi  gerektiği inancındayız. Ortak akıl heyetlerinde sivil toplum örgütlerinin de yer almasından yanayız. Şehit ailelerimiz hiçbir toplantıda yer almadı. Toplantılarda şehit ailelerini temsil edenlerin de bulunmasını istiyoruz. Akil insanlar yerine asil insanlar seçilmelidir.

CHP milletvekilleri şehit ailelerini ziyaret etti (8)

 

 

 

 

 

 

 

Bize akil insandan ziyade ülkenin birliğini düşünen onurlu insanlara ihtiyaç var. kamu düzeni olmadan yapılacak her şeyin ülkeyi çatışma ortamına sürükleyeceği kuşkusuz. Siyahların gölgesinde sorunlar çözüme kavuşamaz. 30 yıldır ülkede terör estirenlerin affına taraf olmadığımızı belirtmek isterim. Terer örgütüne katılıp sonra ayrılanların rehabilite  edildikten sonra  halkın arıasına karışmasını ,Anayasamızı il dört maddesinin tartışılmasına karşıyız. Ülkemizde parlamenter sistemin doğru olduğu inancındayız. Ülkemizde demokratik, laik hukuk devletinin sürmesinden yanayız. Atatürk ilkelerinin savunucusuyuz.

 

 

 

 14 total views,  2 views today

Next Post

Ayçiçeği ön alım fiyatı açıklandı

%40 STANDART YAĞ ORANLI İÇİN 1.475 TLTON, %45 YAĞ ORANLI İÇİN 1.586 TL TON, %50 YAĞ ORANLI İÇİN 1.696 TL TON   Trakya Birlik Yönetim Kurulu Ayçiçeği ön alım fiyatını %40 standart yağ oranlı için 1.475 TLTon, %45 yağ oranlı için 1.586 TLTon, %50 yağ oranlı için 1.696 TLTon olarak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp