CHP millitvekilleri mazbatalarını aldı

admin

Edirne Adliyesi Konferans salonunda yapılan mazbata törenine Milletvekillerinin yanı sıra Belediye Başkan yardımcıları Selçük Çakır ve Çiğdem Gegeoğlu ile CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt ve Merkez İlçe Başkanı Şenol Geçmiş’de katıldı.

CHP millitvekilleri mazbatalarını aldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

SORUMLULUĞUMUN BİLİNCİNDEYİM

CHP Edirne 1’inci sıra Milletvekili Adayı Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada “Çok güzel bir duygu. Çok uzun bir süreçten geldik buraya. Bir ön seçim yaşadık, 5 aydır sahada dolaşıyoruz. Türkiye önemli  günler  geçiyor. Seçim atmosferinden çıktık toplum rahatladı. Önümüzde çok ciddi ve kritik günler var. Cumhuriyet Halk Partisinden  Milletvekili seçildim. Bu yönden  çok mutluyum. Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizi  kuran partidir. Türkiye cumhuriyetini  kuran parti olduğu içinde bundan sonraki zor süreçte de ,  sorumluluğunun bilincinde  olan bir partidir. Ben de bu partide olduğum için çok gururluyum, çok mutluyum. Bundan sonraki günleri hep birlikte yaşayarak göreceğiz. Türkiye bu atmosferden gergin ortamdan  biran önce çıkacaktır. Ben Okan Gaytancıoğlu olarak bu mazbatayı aldım. Edirne’ye ve Türkiye’ye çok ciddi hizmetler yapacağım. Buna söz veriyorum. Çok çalışacağım. Seçmenimin bana vermiş olduğu güvene layık olmaya çalışacağım, Edirne halkına layık olmaya çalışacağım ”dedi.

AMACIMIZ 3 MİLLİTVEKİLLİĞİ KAZANMAKTI

CHP 2’nci sıra adayı Erdin Bircan’da,” Çok mutluyum. Biliyorsunuz biz bir ön seçim süreci demokrasinin gereği geçirdik. 8-9 aydır bir emeğin karşılığıdır bu milletvekilliğidir. Tabiî ki örgütümüzle, il örgütümüz, ilçe örgütlerimizle birlikte iyi bir mücadele verdik. 3-0’ın mücadelesini verdik, ama olmadı.

CHP millitvekilleri mazbatalarını aldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Diğer arkadaşımızı götüremedik ama iki arkadaş biz daha fazla efor sarf ederek üçüncü arkadaşımızın yerini doldurmaya çalışacağız. Biliyorsunuz tablo biraz değişik çıktı. Ama şuydu, en azından bir baskıcı  yönetime dur dendi. En önemlisi buydu. Ülkede kaos istenmiyor. Ülkede artık uzlaşma isteniyor. Onu gördük biz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak şuna inanıyorum.

Ben,kesinlikle bu ülkeyi kaosa sürükleyecek hiç bir şeyin yanında olmayacağız ve kesinlikle uzlaşmacı olacağız.

Ama hiç taviz vermeden en azından seçim sürecinde yapmış olduğumuz vaatleri bir nebze yerine getirme amaçlı olacaktır bu. Kesinlikle o vaatlerine yerine getirirsek de biz önümüzdeki döneme bakıp iktidar olacağımızı da düşünüyorum.

Çünkü bu ülkede her şeyi söyledik biz. İşçi dedik, çiftçi dedik, emekçi dedik, emekli dedik, öğrenci dedik, atanamayan öğretmen dedik ve yoksul dedik. Ama halkın teveccühü bu. Sandıktan çıkanda bu. Milli irade bu çıktı ama milli irade şunu söylüyor. Uzlaşın diyor. Bu ülkede milli irade uzlaşma istiyor arkadaşlar.

Onun için ben inanıyorum ki önümüzdeki dönem Edirne’yi en iyi şekilde temsil edeceğimize, diğer arkadaşımla beraber gideceğim. Birlik beraberlik içersinde çalışarak benim gidemediğim yerde benim arkadaşım gidecek, onun olmadığı yerde ben olacağım ve Edirne’ye gerçek anlamda layık olmaya çalışacağız. Benim her sözüm şuydu. Ben 6 ayda birde halka hesap verme toplantısı yapacağım. Ön seçimden bu yana aylardır bizlerle berabersiniz. Ben ayrıca basın emekçisi arkadaşlarıma da çok çok teşekkür ediyorum ”dedi.

CHP millitvekilleri mazbatalarını aldı (2)

 154 total views,  5 views today

Next Post

Emir, Mazbatasını aldı

              AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, Mazbatasını aldı. Büyük bir kalabalıkla Edirne Adliyesine gelen Şemsettin Emir, mazbatasını aldıktan sonra, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Seçim boyunca halkı uyararak, istikrara oy verilmesini istediğini dile getiren Şemsettin Emir, “AK Parti yine Türkiye’de birinci parti çıkmıştır. Türkiye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp