CHP, O Dekan Hakkında Suç duyurusunda bulundu.

admin

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı  beraberinde, CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Türker Altıerler, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Av.Burak Güngörmedi ile birlikte Edirne Adliyesine gelerek, Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Cevdet Kılıç hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

“Dekan Hakkında Suç Duyurusu”

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve üniversite genel sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç Önceki gün sosyal medya hesabından  yaptığı paylaşımla, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini tehdit ederek, “Biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz bilin istedim” ifadelerine yer vermişti. Kılıç’ın bu paylaşımı saniyeler içinde büyük tepki topladı. Türkiye’nin gündemine oturan paylaşıma Cumhuriyet Halk Partisi büyük tepki gösterdi.

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve üniversite genel sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç’ın paylaşımı hakkında Edirne Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı  beraberinde, CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Türker Altıerler, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi, “Bu  üzücü olay siyaset üstü bir olaydır. Bu nedenle vicdanı olan herkesi, tüm siyasileri şikayete davet ediyorum. Özellikle İktidar Partisinin İl Başkanı ve Milletvekilinden  ve İktidar Partisinden Bu konula ilgili, Edirne’de yaşanan bu durumla ilgili bir açıklama bekliyoruz.” dedi.  

“Bu Paylaşım Cezasız Kalmamalı”

Suç duyurusunda bulunduktan sonra Edirne Adliyesi önünde konuyla ilgili açıklama yapan CHP Edirne İL Başkanı Fevzi Pekcanlı ; “Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Cevdet Kılıç’la ilgili Edirne Adliyesinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Sebebi, bildiğiniz gibi Boğaziçi öğrencileri ile ilgili attığı bir tiwit. Bu paylaşımını daha sonra sosyal medya hesaplarından kaldırdı. Özre benzeyen ve bunu da söylediğini kabul eden bir özür metni yayınladı. Biz bununla ilgili de toplumsal baskıyı göz ününde bulundurarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Örgütü olarak, Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk.

“Tüm Siyasileri Şikayete Davet ediyoruz”

Türk Ceza Kanunu Madde: 216. Halkı Kin ve Düşmanlığa tahrik veya aşağılama ve TCK. Madde 106. Tehdit maddeleri olup adaletin gereğini yapacağına inanıyoruz. Böyle bir konumda ve makamda olan birinin bu şekilde nefret ve tehdit söylemlerinde bulunması bizleri çok derinden üzmüştür. Bu  üzücü olay siyaset üstü bir olaydır. Bu nedenle vicdanı olan herkesi, tüm siyasileri şikayete davet ediyorum. Özellikle İktidar Partisinin İl Başkanı ve Milletvekilinden  ve İktidar Partisinden Bu konula ilgili, Edirne’de yaşanan bu durumla ilgili bir açıklama bekliyoruz.

 2,222 total views,  70 views today

Next Post

AK Partiden Dekan Kılıç Açıklaması

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve üniversite genel sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç Önceki gün sosyal medya hesabından  yaptığı paylaşımla, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini tehdit ederek, “Biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz bilin istedim” ifadelerine yer vermişti. Kılıç’ın bu paylaşımı saniyeler içinde büyük tepki topladı. Türkiye’nin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp