CHP taban hareketi çalışmalarını sürdürüyor

admin

Delege seçimlerinin  yaklaşması ile birlikte CHP’de  yönetime talip olanlar taraftarları ile  toplantılarına devam ediyor. Bunların arasında yer alan” Edirne CHP Taban Hareketi” toplantı üzerine toplantı yaparak adaylarını tanıtıyor ve yapmak istediği hizmetleri anlatıyor.

CHP taban hareketi çalışmalarını sürdürüyor (3)

 

 

 

 

 

 

 

Bu amaçla  Taban Hareketi mensupları Lalezar Restoran’da bir kahvaltılı basın toplantısı düzenledi  ve burada  İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkan Adaylarını tanıttı. CHP  Merkez İlçe dayının  Ceyhun Es, İl Başkanı Adayının  Ergin Türkyılmaz olarak açıklanan  toplantıda  Konu ile ilgili olarak açıklama yapan gurup sözcüsü  Oktay Kahraman, dinamik  üye, dinamik delege,dinamik bir  ilçe yönetiminden geçtiğini belirterek başladığı konuşmasında daha sonra  şunları kaydetti; “ Ülkemizde  yaşanan sorunların  çözümünü ancak sol bir iktidar çözer, bunun için sorunların  ne olduğunu belirleyerek, bunların nasıl çözüleceği ni detaylı bir şekilde  projeler üreterek, bu projelerin üye ve delege bazında  tartışılarak, üyeler ve delegelerden gelecek öneriler,  değerlendirmeler yapıp  bunlarla ilgili  çalışmaları komisyonlarda netleştirip,  tekrar üyelerle bunu paylaşarak hayata geçirdiğiniz zaman  kaliteli bir yaşam, özgür, bağımsız  bir ülke yaratırız” diyen  Kahraman  yapacakları hizmetler hakkında da  şu  açıklamalarda bulundu.  Kahraman, dinamik üye konusuna değinerek; “ CHP’nin  iktidar olması için her şeyden önce üye yapısının değişmesi gerekir. 12 Eylül Darbesinin ardından Türkiye’de siyasi partilerin   Başkan kontrolünde  bir üye yapısı  eleştirilmesine  uygun bir ortam sağlandı.

CHP taban hareketi çalışmalarını sürdürüyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

PARTİ ÜYELERİ ÖRNEK İNSANLAR OLMALI 

Bu ortam parti içinde ön seçim, çalışma ortamları, birlikte, karar alma süreçlerini ortadan kaldırdı. Genel merkez talimatları , genel merkez atamaları,genel merkezin belirlediği yönetimler,milletvekili adayları , genel merkez tarafından  belirlenen  anti demokratik  ortamlar oluşturularak,bilinçli, yetenekli, mücadeleci yapıda olan insanların politikadan, siyasetten uzaklaşmasına neden oldu. Öğrendiğimiz  kadariyle  CHP’nin şu andaki üye yapısından Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’da memnun değil.

Şu an Edirne’de  parti üye profiline baktığımızda  üyelerin büyük çoğunluğu  Belediye’de  çalışan işçiler ve bunların anaları babaları kardeşlerinin  oluşturduğu bir üye  kümesi var.

Bu ise toplam üyenin üçte birini oluşturuyor.

Bir sol partide üye her şeyden önce  nitelikli, kaliteli  bir yapıda olması gerekir. Bunlar halk arasında sevilen ve örnek insanlardan seçilmesi gerekir” dedi.

CHP taban hareketi çalışmalarını sürdürüyor (1)

 11 total views,  2 views today

Next Post

Anız yakan geleceğini yakar !

TEMA Vakfı Edirne  İl Temsilcisi Şirin Çoğal,    Türkiye’de hububat ekimi yapılan 11 milyon hektar arazinin yaklaşık % 30’unda 6 milyon tondan fazla köklü hububat sapının (anız) yakıldığı tahmin edildiğini  belirterek; “ Bu rakam her geçen gün endişe verici şekilde artıyor. Anız yakma alışkanlığı terk edilmediği için yaz aylarında özellikle İç Anadolu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp