CHP Uzunköprü Kadın Kolları Kongresi gerçekleşti

admin

CHP Uzunköprü İlçe Kadın Kolları Kongresi 07 ocak 2018 Pazar günü Uzunköprü İlçe Başkanlık binasında gerçekleşti. Kongreye CHP Edirne İl Kadın kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, İl kadın kolları üyeleri, Uzunköprü İlçe Kadın kolları üyeleri ile partililer katıldı. Kongrede İlçe Kadın Kolları Başkanlığına  Menşure Aybek ve Nilay Çevik Arda  aday oldu. Burada bir konuşma yapan CHP Edirne İl Kadın kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Uzunköprü İlçe Kadın Kolları kongresini gerçekleştiriyoruz. Aday olan Menşure Aybek ve Nilay Çevik Arda arkadaşlarıma başarılar diliyorum. CHP’li bayan üyelerimiz, hepimiz,  dağ gibi yüreğiyle, sevdasıyla, aşkıyla, koşa koşa bugün burada seçilecek olan adayımızın  arkasında olacak ve duracak. Çünkü Biz Atatürk’ün evlatlarıyız.  Biz Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet’in koruyucularıyız. Yolunuz açık olsun. Yolumuz Atatürk’ün yolu olsun ” dedi.

Menşure Aybek; “Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır.”
İlk açıklamayı mevcut kadın kolları başkanı Menşure Aybek yaptı. Aybek konuşmasında; “2015 yılında yönetim kurulu üyesi olarak bir çok seçimden alnımızın akıyla çıktık. Daha sonra başkan oldum başkan olduğumdan itibaren kimseyi ötekileştirmeden, partimizin başarısı için mücadele ettik. Şimdi geçmişte yaptığımız başarılı çalışmaları teminat göstererek geleceğe daha emin adımlarla gitmek, CHP bayrağını daha da yukarıya çıkarmak için aday oldum. Desteğinizi bekliyorum.” Dedi.

Nilay Çevik Arda; “Birlikte iktidar yoluna gitmek istiyoruz.”
Kadın kolları başkanlığına aday olan diğer isim olan Nilay Çevik Arda da yaptığı konuşmada; “açıklamamıza hepiniz hoş geldiniz büyük önder Mustafa Kemal’in dediği gibi toplum kadın ve erkekten oluşur. Biz kadınların aile içindeki birleştiriciliğini şimdi Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında ayrımcılığı ötekileştirmeyi yok etmek için daha fazla kadını partimize kazandıracağız. Partimizi daha da büyütmek için el ele kardeşçe , kavgasız bir şekilde iktidar yoluna yürüyeceğiz. Başarı başaracağım diye başlayanın ve başardım diyebilenlerindir.” Dedi.

 

Daha sonra seçime geçildi.  Yapılan seçim sonucunda Uzunköprü İlçe Kadın kolları başkanlığını 167 oy alan Menşure Aybek  kazandı. Diğer aday Nilay Arda 102 oy aldı.

 

 394 total views,  2 views today

Next Post

Rektör Prof.Dr.Erhan TABAKOĞLU'dan İl Sağlık Müdürü KALKAN'a Ziyaret

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan TABAKOĞLU, İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Dr. Ali Cengiz KALKAN’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. İl Sağlık Müdürü Dr.Ali Cengiz KALKAN da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; nazik ziyaretleri dolayısıyla Edirne protokolünün değerli üyesi Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan TABAKOĞLU’na teşekkürlerini […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp