CHP yöneticileri Köy-Koop’u ziyaret etti

admin

CHP yöneticileri Köy-Koop’u ziyaret etti

 

 

 

 

 

 

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Fevziye Kirazcı,  Başkan Yardımcısı Nurten Kaya ve Bakkallar ve Tekel Bayileri Oda yöneticisi Yaşar Varel  Köy- Koop  Başkanı Ahmet Erken’i ziyaret etti.

Ziyaret sırasında konuşan KÖY_KOOP başkanı Erken Kooperatif üyelerinin borçlarının sıkıntılarının her geçen yıl arttığını belirterek, “  3-4 sene önce süt 130 kuruştu şimdi ise bir lira 7 kuruşa pazarlanıyor. Süt fiyatları sanayicilerimize pahalı geliyor. Ulusal Süt Sanayi süt fiyatlarını belirlemiyor. Çiftçilerimiz ayçiçeği fiyatlarının açıklanmasını bekliyor. Diğer taraftan çeltik üreticilerimiz de geçen yıl olduğu gibi mağdur olmamalarını ürün maliyetinin üzerinde bir fiyat bekliyorlar. Çeltikte verimi artıran yeni çeşitlerimiz vardır. Üreticilerimizin bu tür çeltik ekimine yönelmelidir. Bunu yaptığı takdirde tarlasından yüksek verim alacaktır” dedi.  CHP Merkez İlçe Başkanı Kirazcı CHP’nin her zaman üreticinin yanında olduğunu çiftçilerin alın terinin karşılığını alması için mücadele ettiklerini, Atamız ;”köylü milletin efendisidir” demiştir. Fakat günümüzde köylülerimiz emeğinin karşılığını alamıyor” değerlendirmesinde bulundu.

 

 63 total views,  2 views today

Next Post

Bu acı günler ne zaman son bulacak

              Ülkemizde uzun süredir devam eden terör olayların ardından 15 Temmuzda meydana gelen darbe girişimi ile ülkemiz büyük bir bunalıma sürüklenmek istendi. Bu arada Güneydoğu’da devam eden terör azalma şöyle dursun artarak devam ediyor. Bu belalar yetmiyormuş gibi, bakıyoruz ülkenin ana muhalefet partisine suikast […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp