CHP Yöneticilerinden Basın Toplantısı

admin

CHP Edirne İl merkezinde sel baskını ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı Şenol Geçmiş, İl Genel Meclis Üyeleri Erdal Akgün, Mehmet Geçmiş CHP Milletvekili Adayı Erdin Bircan ile köylerde selden zarar gören vatandaşlar katıldı.CHP BASIN TOPLANTISI (1)

 Toplantıda konuşan İl Başkanı Bozkurt; “ yoğun yağış nedeniyle Başta Uzunköprü ilçemiz ve köyleri olmak üzere, Meriç, İpsala İlçelerimizde sel felaketi yaşandı. Sel felaketinin yaşandığı gün Parti yöneticisi arkadaşlarımız ve İl Genel Meclis üyelerimizle sel felaketine uğrayan bölgelere gittik. Bu felaket nedeniyle üzüntümüzü dile getirmek istiyorum.

Bir de felakete karşı devletimizin ilgisizliği dikkatimizi çekti. Biz Sazlı Malkoç Aslahan ve Çakmak köylerini gezdik. Felaketi kendi gözlerimizle gördük, Köylüler halkın ilgisizliğinden dolayı çok tepkili. Bizler imkânlarımız oranında yardımcı olmaya çalıştık. Yönetimdeki bazı arkadaşlarımız Edirne ile ilgilendi.

    Bizler felaket sonrası köylerdeydik. Bu sel felaketi sonrası 80 ton buğdayın yola döküldüğünü, Çakmakta tarlaların sular altında kaldığını gördük. Bunlar yaşanırken hiçbir yetkilinin buraya gelmemesi dikkat çekiciydi. Köylerin en büyük sıkıntısı su, köylerde içme suyu yok.

Felaket sonrası sadece bir köye yardım gelmiş. 24. Dönem CHP Milletvekili adayımız Erdin Bircan kendi gayreti ile Sığırcılı köyüne su getirdi.

Biz yetkililere yardım edilmesi için talepte bulunduk. Fakat hiç bir  yardım sağlanmadı. Buradan hükümetimize seslenmek istiyorum. Lütfen felakete  uğrayan yerlere yardımcı olun . Buradan bir Bakanımız var.

Bu arada Milletvekilimiz Kemal Değirmendereli felaket sonrası sel felaketine uğrayan yerde inceleme ve çalışmalarını sürdürdü. Daha sonra köylüler yaptığı konuşmalarda felakete uğrayan yerlere hiçbir yetkilinin gelmediğini, köylülerin sahipsiz olduğunu Çakmak’ta 6500 dönüm arazinin sular altında bulunduğunu belirterek,  sigorta şirketinin ortada görünmediğini söyledi. Ardından söz alan İl Genel meclis üyesi Erdal Akgün,” İlçelerimizde meydana gelen sel felaketi sonrasında devletin anında seferber olmasını isterdik.

Ne yazık ki bunu göremedik. Bu tür doğal afete uğrayan yerlerdeki üreticilerimiz zararının karşılığını alamadı. Tarsim denilen sigorta şirketinin üreticilerimize hiçbir faydası yok. Bu firma bugüne kadar uygulaması ile adeta çiftçileri ezmek için kurulmuş olduğunu gösterdi.

CHP BASIN TOPLANTISI

Bir süre önce Lalapaşa ilçemizde 80 bin dönümlük arazi doludan  %100 zarar gördü. Ne yazık ki üreticilerimizin bu zararı karşılanmadı.  Zarar gören halkımızın mağduriyeti borç ertelemekle giderilemez. Çiftçilerimizin borçlarının silinmesi gerekir.

 

 145 total views,  2 views today

Next Post

Borsa’dan İftar Yemeği

Edirne Ticaret Borsası (ETB) Geleneği bozmadı,  Borsa yöneticileri  bu  yıl da iftar yemeği düzenledi Her yıl Ramazan ayında üyelerini ve personelini iftar yemeğinde buluşturan Edirne Ticaret Borsası, bu yıl da aynı geleneğini sürdürdü. Aslanlı Bahçe’de yapılan iftar yemeği   İl Müftü Yardımcısı İbrahim Memiş’in okuduğu Ezanla  başladı. İftar yemeğinde   davetlilere canlı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp