CHP’de alternatif bayram kutlaması

admin

CHP’de alternatif bayram kutlaması  (2)

 

 

 

 

 

 

 

CHP Edirne İl yönetimi 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını alternatif kutlama ile gerçekleştirdi.

Saat 11.00 sularında Edirne Belediyesi önünde toplanan kutlama konvoyuna Edirne Milletvekili Erdin Bircan,Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Başkanı  Fevzi Pekcanlı , Merkez İlçe Başkanı Fevzi Kirezci,  İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş,CHP 3.sıra Milletvekili adayı Gürkan Güneser, Belediye meclis ve İl Genel Meclis üyeleri , Belediye Başkan yardımcıları ile vatandaşlar  katıldı.

CHP’de alternatif bayram kutlaması  (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Belediye Bandosu eşliğinde Atatürk anıtına kadar yürüyen konvoy orada saygı duruşunda bulundu. Ardından İstiklal Marşı okundu. Burada konuşan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, 1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılmasıyla Cumhuriyetin ilanı yolunda özgürlük ve bağımsızlığımızın temelleri atılmıştır.

 

CHP’de alternatif bayram kutlaması  (7)

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluş gününü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bir bayram kabul ederek, çocukları verdiği değeri bir kez daha göstermiştir. Atatürk çocukları korumak aslında vatanı korumak derken, çocuklarımız bugün ne yazık ki korunamamaktadır.

CHP’de alternatif bayram kutlaması  (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Tacize uğraşan küçük yaşta gelin olan yavrularımız içimizi yakmaktadır. Bu bayram tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladıkları barış içinde yaşanabilecek Dünyada tohumların atıldığı dünyada ilk ve tek bayramdır. Tüm dünya çocuklarıyla kardeşçe kutladığımız bu Ulusal Bayramımız bir zihniyet tarafından kaldırılmıştır. Halkım bir araya gelip bayramını kutlamalarından rahatsız olan bir hükümet ile karşı karşıyayız. Halkın bayramının kutlamaları engellenmektedir.

CHP’de alternatif bayram kutlaması  (3)

 

 

 

 

 

 

 

Başkanlık sevdası ile yanıp tutuşan malum kişi parlamenter sistemi pasivize ederek, Başkanlık sistemi tartışmalarına girmiştir. Bizler Mustafa Kemal’ın açtığı yoldan ilerledik ve ilerleyeceğiz. Hiçbir güç halkın bayramlarını kutlamasını kutlamalarına engel olamaz. Bu duygularla 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Bayramınızı kutluyorum” dedi.

 

 

CHP’de alternatif bayram kutlaması  (1)

 

 

 

 

 

 

 

CHP’de alternatif bayram kutlaması  (6)

 83 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Lisesini 159. yılı kutlandı

Edirne’nin en köklü eğitim kurumlarından olan Edirne Lisesinin 159. Yıldönümü okulda bir kez daha geleneksel hale getirilen pilav günü ile kutlandı. Kutlama törenine eski ve yeni mezunlar katıldı. Törene kutlama amacıyla gelen eski mezunlar bir kez daha bir araya gelip eski okul anılarını tazelediler. Daha sonra geleneksel plav dağıtımı yapıldı. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp