CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı

admin

 

CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı (15)

 

 

 

 

 

 

CHP’liler Lalezar’da düzenlenen Birlik ve Dayanışma Toplantısı’nda bir araya geldi. Buradaki kahvaltılı toplantıya Edirne Milletvekili Adayları Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, Gürkan Güneser,  Belediye Başkanlarından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ,Keşan Belediye Başkanı  Mehmet Özcan,  Havsa  Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Eski Milletvekilleri,  ve Milletvekili aday adayları,İl Başkanı Oktay Bozkurt,Merkez İlçe Başkanı Şenol Geçmiş,  Belediye Başkan Yardımcıları,  İl genel meclis ve Belediye meclis üyeleri,kadın ve gençlik kolları ile partililer katıldı. İlk olarak söz alan CHP 1. Sıra Milletvekili adayı Okan Gaytancıoğlu tüm CHP Ailesi olarak bir arada olduklarını belirterek; “Buradaki birliği görmeyenler olabilir.

CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı (2)

 

 

 

 

 

 

 

Buradaki CHP Ailesi ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha gösterdi. Burada hepimiz bir ve CHP’nin birer mensubuyuz. Burada bulunan arkadaşlarımızdan bazıları milletvekilliği, belediye başkanlığı,  kimimiz parti yönetimlerinde görev almış, hepimiz CHP’nin başarısı için çaba harcamışız. Partide çalımayı bir onur meselesi kabul edeceğiz. Yeniden alınteri dökeceğiz. Tekrar elbirliği ile bir mücadele vererek İmparatorluk küllerinden doğan bir neslin evlatlarıyız.  Mustafa Kemal’in kurduğu CHP dim dik ayakta. Birçok parti kurulup daha sonra tarih oldu. 1. Kasımda bir tarih daha yazacağız. Saltanatın kaldırıldığı gün başka yerlerde kurgulanıp 13 yıldan bu yana eksenimizi değiştirmek isteyen bir partiyi de tarihe gömmek istiyoruz. Böyle birlik ve beraberlik içinde olduğumuza göre ,bunu başaracağımıza inanıyorum.

CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı (6)

 

 

 

 

 

 

 

Burada zamanla birbirimize kırıcı sözler söylemiş olabiliriz. Bunların hepsini bir kenara bırakmalıyız. Seçime az kaldı. Bu sürede yoğun çalışarak partimizi iktidar, Edirne’de de 3-0 yapacağız. Bunan inancımız tam ki hepimiz buradayız. Bunu herkesin bakışlarında görüyorum. Burada diyor ki partim bana ihtiyacı olduğu için çağrı yapmış, nerede olursa olsun işini bırakıp buraya gelmiş. 4 ay önce ülkede seçim oldu. Bu seçim sandıklarından çıkan sonuçları beğenmeyen bir irade Ülkeyi bir erken seçime götürüyor. Bize bundan önceki seçimde vaat ettiklerimiz için nereden para bulacaksınız diyen zihniyet bu seçimin finansmanını bulabiliyor. Bizleri zor durumda bırakmak için de hazine yardımı yapmıyor.  Paramız yok bizim mücadelemiz Kurtuluş savaşına dayanan onurlu bir mücadele. Uğruna suçlandık. Partimiz kapatıldı. Fakat doğru bildiğimizi yaptık. Dim dik ayaktayız. Bir Kasımda bu mücadelemizi taçlandıracağız”  toplantıda daha sonra söz alan CHP 2.sıra Milletvekili adayı Erdin Bircan,  burada toplanmalarının sebebinin 1 Kasımda yapılacak seçimde birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu göstermek olduğunu belirterek, “ bu seçimde 3-0 sıfır diye yola çıktık hata yapmazsak bunu başaracağız. AKP adayı görevinden istifa etmeden aday oldu bu konuda hukuki girişimimiz olacak. Cumhurbaşkanı ben başkan oluncaya kadar seçimler devam edecek diyor. Cumhurbaşkanının bu diretmesi halktan ilgi görmüyor. Partimize büyük sempati var. Belki bu seçimde yeterli olmayabilir bundan sonra yapılacak seçimde CHP Türkiye’nin her yerinde olacak. Toplumsal dönüşü CHP yapacak. Doğu Güneydoğuda CHP var. Partimizin uzlaştırıcı tutumunu ev ev gezerek anlatmalıyız. Bunu yapmazsak diktatörlük özlemleri artacak.  Bizler birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Yoksa ülkede cumhuriyet tehlikeye girecek. Ben Edirne’de seçimi 3-0 kazanacağımıza eminim” dedi.

CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı (14)

 

 

 

 

 

 

 

CHP 3. Sıra milletvekili adayı Gürkan Güneser konuşmasında, “ seçime az bir süre kaldı partimizin sloganı önce birlik önce Türkiye. Partimizin ilkesi önce birlik ise burada bunun gerçekleştiğini görüyorum. Partimizde daha önceki dönemlerde görev alan arkadaşlarımız “ benim görevim bitti demeden ülkenin içinde bulunduğu durumu dikkate alarak, her türlü göreve  hazır olduğunu gösteriyor. Bu birlikteliği tüm Edirneliler görmeli. Bugün dayatma bir seçimle karşı karşıyayız. Bu seçim kimin için yapıldığını en iyi Edirneliler biliyor. Ülkemizin içinde bulunduğu durum iktidarın ne kadar başarısız olduğunu gösteriyor. Ülkeyi bu hale getirenlerin iktidara talip olmaları inandırıcı olamaz. Bir de her şeye hayır diyen bir parti var. Bir diğer parti ise bölge partisi Türkiye partisi olamadı. Bu partiler arasında halkın sorunlarını gerçek olarak dile getiren bir CHP var.  Parti programını en iyi şekilde anlatmak zorundayız. Ben partili arkadaşlarımdan bu seçim döneminde üstün gayret göstermelerini rica ediyorum. Buradan Edirnelilere sesleniyorum.  CHP’li olmayabilirsiniz, geliniz bu seçimde el ele verip ülkeyi AKP’den kurtaralım” dedi.

CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 7 Haziran seçimlerinde CHP örgütünün başarılı olduğunu belirterek, “  üye sayımızın 14 katı oy aldık. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye ikincisi olduk. Daha sonraki seçimde de aynı dereceyi aldık. 2015 seçimlerinde ise Türkiye birincisi olduk. Bu örgütün başarısıdır. Örgütün bu başarısını alkışlamak gerekir.  Bu başarıda tüm partililerimize saygılarımı sunarım. Yöneticilerimiz kendisi adaymış gibi çalıştı. Biz belediye başkanları olarak 3-0 sıfır ve Türkiye birincisi olmak için çalışacağız. Üstün gayret içinde olacağız.

CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı (11)

 

 

 

 

 

 

 

Seçimin her aşamasında bulunacağız. Bu seçimde Türkiye’nin geleceği söz konusudur. Biz önce Türkiye diyeceğiz. Genel Başkanımızın bana verdiği talimata göre ya 22 Ekim ya da 29 Ekimde Önce Kırcaali’ye gidecek orada Halk ve Özgürlükler Başkanı Lütfü Mestan’la buluşacak. 24 Ekimde Bulgaristan yerel seçimleri var. Hem soydaşlara destek hem de, onlardan destek almak amacıyla Balkanlarda bir ilki gerçekleştireceğiz. Daha sonra  Çorlu’da bir bölge mitingi yapılacak. Genel Başkanımızın Kırcaali hazırlıklarını tamamladık. Ben 1 Kasım’da kurtuluş savaşı sonrasında bu günde saltanat kaldırıldığı gibi mevcut saltanatı da kaldıracağımıza inanıyorum” dedi.

CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı (4)

 

 

 

 

 

 

 

Son olarak söz alan İl Başkanı Oktay Bozkurtkonuşmasında,  partililerin tatil gününde bir arada olmasından mutlu olduklarını belirterek, “7 Haziranda buruk bir başarıya imza attık. İnanıyorum ki 1 Kasımda yapılacak seçimde yine Türkiye genelinde birinci olacaktır. . Paramız yok. Atatürk bu ülkeyi kurarken ’de parası yoktu.  Bazı arkadaşlarımız bu iş benimle mi olacak diyor. Seyit Onbaşıyı düşünün o mermiyi omuzlayıp düşman gemilerine atmasaydı savaşın seyri değişecekti. Partide birey olarak hepimize görev düşmektedir. Kendimizi kenara çekme hakkımız olamaz. Belediye başkanımız seçim döneminde bizlere destek verdi. Edirne’de almamız gereken oya ulaşacağız. Yılmadan mücadele edip bu seçimde başarımızı daha da artıracağız” dedi. Konuşmaların ardından daha önceki dönemlerde  Milletvekilliği yapan Rasim Çakır, Nejat Gencan, Muhittin Yıldırım,  Kemal Değirmendereli ve Recep Gürkan’a plaket verildi.

CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı (1)

 

 

 

 

 CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı (5)

 

 

 

 

 

 

CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı (8)

 

 

 

 

 

 

 

CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı (10)

 

 

 

 

 

 

 

CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı (9)

 

 

 

 

 

 


CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı (7)

 

 

 

 

 

CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı (12)

 

 

 

 

 

 

CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı (13)

 

 

 

 

 

 


CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı (16)

 129 total views,  2 views today

Next Post

MHP Edirne milletvekili adayları tanıtımı yapıldı

              MHP’nin Milletvekili Adaylarını Tanıtım ve Vatan için Güç Birliği Toplantısı ETSO salonunda yapıldı. Buradaki Toplantıya 1. Sıra Milletvekili Adayı Dr. Gürsel Şimşek, 2. Sıra Adayı Hüseyin Ülker 3. Sırada Milletvekili Adayı Nehir Çakar, Lalapaşa Belediye Başkanı  Bülent Şahinşah, İl Başkanı  Hakan Özkan Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp