CHP’de eğitimci bir milletvekili aday adayı

admin

CHP’’de kadın milletvekili aday adayı sayısı üçe ulaştı. Eğitimci Dilber Çelik CHP’den 25. Dönem Milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu. CHP İl Merkezinde düzenlenen törene Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı Şenol Geçmiş, Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, kadın ve gençlik kolu üyeleri ile Uzunköprü’den ve Edirne’den gelen partililer katıldı. Toplantıda ilk konuşmayı il Başkanı Bozkurt yerine Belediye Başkan Yardımcısı Gegeoğlu  yaptı ve  Çelik’e başarı diledi.

DİLBER ÇELİK ADAY ADAYLIK AÇIKLAMA (1)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan  Dilber Çelik; Topluma her alanda hizmet yapılır. Atamızın bize yüklediği misyon üzerine ben Öğretmenlik görevini tercih ettim. Alın terimle kazandığım koltuğumu neden terk ettim. Eğitim sistemindeki çarpıklık nedeniyle bulunduğumuz koltuk bize batıyor. Çağdaş eğitimden uzaklaşılıyor. Bir kadın olarak Cumhuriyetin bizlere sağladığı değerler bir bir elimizden gidiyor. Atatürk kalkınma köylerden başlar dedi. Köyleri gezdiğimizde halkımızın perişan olduğunu gördük. Bakanımız Edirne’nin zengin olduğunu söyledi. Biz zengin yöredeyiz. Fakat Ergene zehir akıtıyor çiftçilerimiz bundan yararlanamıyor. Topraklarımız elden gidiyor. Çiftçilerimiz bankalara borçlu. Çanakkale savaşında toprak vermedik şimdi topraklarımız elden çıkıyor. Ürünlerimiz Ergene kirliliğinin zararı nedeniyle satılmıyor. Bu konuları mecliste masaya yumruğumuzu vurarak duyuracağız” dedi.

DİLBER ÇELİK ADAY ADAYLIK AÇIKLAMA (5)

 

 

 

 

 

 

 

17 yıllık bir eğitimci olan Çelik 1975 yılında Meriç Yenice Köyünde doğdu. Çelik çeşitli okullarda görev yaptı. 2013-2015 yılları arasında Uzunköprü 2. Murat ilkokulunda  müdür yardımcılığı ve müdürlük görevinde bulundu. İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde 2.lisans eğitimini tamamladı.  Çelik Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü son sınıf öğrencisi, Dilber Çelik Ekonomi Fakültesi Siyasal Bilimler ve Kamu Yönetimi bölümünde uzmanlığını yaptı. Aday adaylığını açıklayan Dilber Çelik gazetemize gelerek 6.yaş günümüzü kutladı. Gazetemiz çalışanlarına başarılar diledi.

DSC_0065

 

 

 

 

 

 

 


DİLBER ÇELİK ADAY ADAYLIK AÇIKLAMA (3)

 19 total views,  2 views today

Next Post

Günaydın iç güvenlik yasasını değerlendirdi

CHP Milletvekili eski MKYK üyesi Perşembe günü akşam saatlerinde Edirne’ye geldi. Beraberinde İstanbul Barosu Avukatlarından Bulut Aksoy ile birlikte Edirne Belediyesine gelen Günaydın, ilk olarak Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti.Gökhan Günaydın, daha sonra Belediye Nikâh Salonunda yapılan “ İç Güvenlik Yasası” değerlendirme toplantısına katıldı. Buradaki toplantıya genellikle öğrencilerden oluşan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp