09 Şubat Pazar günü gerçekleşecek Olan CHP Edirne İl Kongresinde Serkan Liznak İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. CHP İl Binasında düzenlenen Aday açıklama törenine Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi, İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, CHP Edirne Eski İl Başkanı Şükrü Ciravoğlu, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Önceki Dönem CHP İl Genel Meclis Üyesi Erdal Akgün, CHP Milletvekili Adayı Suat Polat, Eski Belediye Başkan Yardımcı Namık Kemal Döleneken, Önceki Dönem CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Nedim İşcan, Milletvekili Aday Adayı Serdar Yalçıner, Suat Polat, CHP Önceki Dönem İl Balkanı Oktay Bozkurt, ve çok sayıda partili katıldı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı serkan-liznak-2-1024x768.jpg

Burada bir konuşma yapan İl Başkan Adayı Serkan Liznak; “Partimize ve Edirne’ye emeği geçen herkesi çağırmak istedik. Yoğunluktan unuttuğumuz, atladığımız olduysa affınıza sığınıyorum.
Ben SERKAN LİZNAK, bugün il başkan adayı olarak karşınızdayım. Bir çoğunuzla çok eskiden tanışıyoruz. Bazılarınızın eline doğdum. Bazılarınız ile sokakta beraber oynadık, aynı okul sıralarını paylaştık. Öğretmenlerim, abilerim, ablalarım da burada arkadaşlarım kardeşlerim de bugün burada.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı serkan-liznak-1.jpg

Ben Cumhuriyet Halk Partisi ile çok küçük yaşta tanıştım. 3 amcam daha önce meclis üyeliği yaptı. Ben meclisteki dördüncü Liznak’ım. Aynı meclis çatısı altında belediye meclis üyesi olarak çalışmak bana da nasip oldu. Gençlik kollarından yöneticiliğe, meclis üyeliğine kadar partinin her kademesinde bulundum.
Merkezden Enez’e kadar Edirne’nin bir ucundan bir ucuna köy köy mahalle mahalle gezme fırsatı buldum. Bu hikayede güzel insanlar tanıdım, dostluklar edindim.
Ben meslek hayatıma çıraklık ile başladım. İşçi bir babanın oğluyum. Karda kışta soğukta çalıştım. Yeri geldi çay sattım, yeri geldi pazarda sebze meyve sattım. Bugün çok şükür inşaat, elektrik ve akaryakıt sektörlerinde faaliyet gösteriyorum.
Üniversite mezunuyum. Evli, bir çocuk babasıyım. Tek amacım hepimizin çocuklarına güzel bir gelecek bırakabilmek. Bu amaçla il başkanlığına adayım.
Bugün beni karşınıza çıkaran zamanı gelmiş bir düşüncedir! Kaynağını koltuktan değil örgütten alan değişim talebidir. Örgütün, üyelerin, delegelerin ortak aklıdır.
Bu, geleceğine umutla bakmak isteyen yurdumun fikridir. Bugün ben şahsım adına karşınızda değilim. Bugün karşınızda olan zamanı gelmiş bir değişim talebidir.
“Söz konusu görev, artık resmi makam ve üniformaya sığınarak el altından yürütülemez. Açıkça ortaya çıkıp halkın hakları adına yüksek sesle konuşmak ve bütün ulusun bu sese katılmasını sağlamak gerekir!”
Bular Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleridir. Bu sözler için çalışacağız! Korkmadan çalışacağız! Yılmadan çalışacağız! En önemlisi birlikte çalışacağız. Bir olacağız.
Ben herkesin il başkanı olmak için adayım! Partinin kapısı herkese açık olacak. Geleceğine umutla bakmak isteyen gençlerimize açık olacak. Açlık sınırında yaşayan emekçilerimize açık olacak. Kadınlarımız! Hakça, insanca, eşit yaşamak isteyen kadınlarımıza açık olacak. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Biz bu ülkenin kurucusuyuz, geçmişiyiz. Biz bu ülkenin geleceğiyiz. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin mayasında vardır. Bizim mayamızda vardır. Bizim mayamızda; doğruluk, dürüstlük, samimiyet vardır. Bizim mayamızda köy vardır, toprak kokusu vardır!,
Bu duygularla il başkanlığına adayım. Bu duygularla, güzel partimin güzel insanlarının vicdanlarına adayım. “ dedi.