CHP Edirne’de İl Genelinde gerçekleşen İlçe Kongreleri ve ardından son olarak geçtiğimiz haftalarda yapılan Merkez İlçe Kongresinden sonra gözler İl Kongresine çevrildi. Delege seçimleriyle ilgili süreci sıkıntısız bir şekilde tamamlayan CHP Edirne, İlçe Kongrelerini de aynı güzellikte sorunsuz bir şekilde tamamladı. 9 Şubat’ta Margi Otel’de yapılacak olan CHP Edirne İl Kongresinden önce son İl Yönetim Kurulu toplantısı önceki gün İl Başkanı Fevzi Perkcanlı Başkanlığında gerçekleşti. Görevde olduğu süre içerisinde Parti örgütü ile uyumlu çalışması, ve seçim süreçlerinde ki başarılı çalışmaları ile Başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere Üyelerin de takdirini kazanan İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Son Yönetim Toplantısında arkadaşlarına teşekkür ederek “Dün olduğu gibi bugün de bundan sonra da partinin bir neferi olmaya devam edeceğim.” dedi.
Gazetemize açıklama yapan Pekcanlı; “Tüm ilçelerimizde sorunsuz bir şekilde kongrelerimizi tamamladık. Birilerinin büyük beklenti içinde olduğu bu salonlarda partililerimiz hiç kavga da etmedi. Büyük bir ihtimalle 9 Şubat tarihinde il kongremizi yapacağız. CHP Demokrasinin temeli ve beşiğidir. Ben İl Başkanlığına hiç bir zaman tek liste ile gelmedim. Mutlaka aday çıkabilir. Demokrasinin olduğu bir yerde aday çıkmalıdır da. İki kongre geçirdik ve ikisinde de İl Başkanı seçildim. Bugüne kadar girdiğim seçimlerde bana karşı liste her zaman çıktı. Çıkması da gayet normal. Kongreye heyecan katmaktadır. Tek aday olup bu seçimi tek başına alayım gibi bir endişem de açıkçası hiç olmadı. CHP’nin tüzüğünde herşey açık ve nettir. Partimize üye olan herkesin aday olma hakkı vardır.”dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı recep-gürkan-fevzi-pekcanlı-2.jpg


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın “Adayım Fevzi Pekcanlı” Sözlerini de değerlendiren Pekcanlı; “Recep Başkan Siyasete başladığı ilk gün yanında olan ilk insan bendim. Bizim ağbi-kadeş ilişkimiz var. Bunu herkes farklı yorumlayabilir. Herkesin düşüncesine de saygım var. Zaten ilk il başkanı olduğumda da; benim niyetim aslında gençlik kollarından sonra ilçe başkanı olmaktı. Merkez ilçe başkanlığıyla ilgili ciddi bir beklentim vardı o dönem; olmadı. Merkez ilçe kongresi bittikten yaklaşık 10 gün sonra seçilmiş büyüklerimiz, ‘Bizim genç bir il başkanına ihtiyacımız var. Biz senin yanındayız’ dediler. Diğer partili arkadaşlarımız ‘Örgüt isterse aday olurum’ diyor; asıl örgüt budur. Az önce Recep Başkan’ın yaptığı açıklamaya ben de şaşırdım ama benim kendisinin desteğiyle alakalı hiçbir endişem ve şüphem yoktu. Belki de partililerin beklediği süreden biraz daha erken ilan etti. Desteği benim için çok önemli. Manevi varlığı çok önemli. Enez, Uzunköprü, Süloğlu, Meriç belediye başkanları ve hatta belde belediye başkanlarıyla ilgili hiçbir sıkıntım yok. Muhtemelen de hepsinin desteğini alacağım.” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı fevzi-pekcanlı-mazbata-4.jpg