CHP’den 23 Nisan Kutlama Etkinliği

admin

CHP Edirne İl Teşkilatı  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle CHP İl Binası önünden Atatürk Anıtına kadar yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş ve İl Genel Meclis Üyeleri, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve İl Yönetimi, İlçe Başkanı Ediz ün ve İlçe Teşkilatı, Belediye Meclis Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu ve Partililerle birlikte vatandaşlar katıldı.

 

Saat: 11.30 da CHP İl Binası önünden başlayan yürüyüşe Edirnelilerden de büyük destek geldi.  Yürüyüş Atatürk anıtı önünde sona erdi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra Anıta Çelenk sunuldu.  Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptı. Pekcanlı;  “Bugün burada Türkiye Büyük Millet Meclisinin 98. Yıl dönümünü kutlamak için toplanmış bulunuyoruz. Bugün burada açılışını kutladığımız parlamentomuzun hak ettiği değerini, yetki ve iradeyi geri kazanacağız ve teslim edeceğiz. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün de dediği gibi ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde somutlaştırdığı “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’’ilkesini yeniden yürürlüğe koymak ve Egemenliği, tek adamlığı elinden alarak, tekrar millete vermek, yine CHP’ nin demokrasiye inanan evlatlarının görevi olacaktır.

Büyük Türk kurtuluş savaşını başlatmış, idare etmiş bu meclis Türkiye Cumhuriyetini kuran ve milletine armağan eden meclistir. Bir konun  altını çizmek gerekir bu ülkede ki tüm resmi kurumlar devlete aittir. Oysa parlamento isminden de anlaşılacağı üzere milletin meclisidir. Yaklaşık 100 yıl öncesinde milletine sözünü söyleyecek ve egemenliğini kullanacak, kendi iradesinde söz sahibi olacak bir meclisi oluşturan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  Atalarımızın tamamına sizlerin huzurunuzda bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Demokrasinin olmazsa olmaz unsurlarından biri, katılımcı, eşitlikçi ve çoğulcu bir parlamentoya sahip olmasıdır. Bugünün siyasi iktidarına bu özellikler tahammül edilmez gelse de Türk Milleti böyle bir meclisi Hak etmiş ve sahip olmuştur. Şimdi her zamankinden daha çok haketmekte ve ihtiyaç duymaktadır.

Bu sebeple kim ne derse daesin, tek adam vesayeti ne kadar baskı yaparsa yapsın; bizlere,ç ocuklara ve gençlere emanet edilen meclisin bekçisi olacağız.

Ne mutlu Türküm Diyene!” Dedi.

 55 total views,  2 views today

Next Post

Çocuklar Keşan Belediyesi’nin 23 Nisan Etkinliğinde Gönüllerince Eğlendi

Keşan Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 23 Nisan 2018Pazartesi günü Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde çocuklara yönelik etkinlikler düzenledi. 13.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilen etkinliklerde çocuklar; hayal kahramanları maketleri, yüz boyama atölyesi, tahta bacak, şişme oyun gruplarıyla doyasıya eğlendi. Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’ın da […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp