CHP’DEN EREN ERDEM KOMİSYONU

admin

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı Eren Erdem Komisyonu kurulduğunu söyledi. Pekcanlı yaptığı açıklamada “CHP Genel Merkezinde, Eren Erdem Komisyonu kuruldu. Tutukluluğunun birinci yılında CHP Genel Merkezi bünyesinde Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek başkanlığında İstanbul Milletvekilleri Zeynel Emre, Ali Şeker, Turan Aydoğan ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’den oluşan “Eren Erdem Komisyonu” kuruldu.

cof

Komisyon, geçtiğimiz günlerde sağlık sorunlarıyla gündeme gelen Eren Erdem’in duruşmalarını takip edecek, Eren Erdem’in sağlık durumu ve koşulları hakkında, aynı zamanda haksız ve hukuksuz mahkûmiyeti konusunda kamuoyunu bilgilendirecek.

Eren Erdem’in tutuklanmasının üzerinden geçen bir yılın sonunda komisyon şu açıklamada bulundu:

“Eren Erdem haksız, mesnetsiz ve somut hiçbir delile dayanmadan bir yıldır tutukludur. Bunun hukuka dayanmadığı ve siyasi bir dava olduğu ise apaçık ortadadır.

İktidar, aynı menzile kol kola yürüdüğü FETÖ ile iltisakını örtmek için ömrünü FETÖ ile mücadeleyle geçiren muhalif isimlerin iltisakını arıyor. Gerçek bütün çıplaklığıyla ortadadır. Eren Erdem tam da FETÖ tipi yöntemle ve siyasi saikle cezaevinde tutulmaktadır. Ama unutulmasın ki fikirler hapsedilemez.”

 441 total views,  2 views today

Next Post

VALİ CANALP: “EDİRNE’NİN MEŞHURU EDİRNELİLERDİR!”

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, Vali Konağında verilen kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi. Vali Konağı’nda gerçekleştirilen kahvaltıda konuşan Vali Canalp, bugüne kadar Edirne’deki tüm köyleri, beldeleri ve ilçeleri gezdiğini ve olumsuz şey yaşamadığını ifade ederek, “Edirne’nin en meşhuru şeyi Edirnelilerin kendisidir” dedi. Göreve başladığı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp