CHP’den Sandık görevlilerine kahvaltılı eğitim verildi

admin

CHP Keşan İlçe Başkanlığı 7 Haziran genel seçimlerinde görev yapacak sandık sorumluları, sandık başkanları ve sandık görevlileri partililer için 30 Mayıs 2015 Cumartesi günü Teras Düğün Salonu’nda kahvaltılı bir toplantı düzenledi.

Saat 10.00’da başlayan toplantıya CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, Keşan Belediye Başkan Vekili İbrahim Dinç, CHP Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Salim Şevik ve Cengizhan Aktan, CHP Edirne Milletevkili Aday Adayı Erdin Bircan ile seçimde sandıklarda görev yapacak partililer katıldılar.

CHP’den Sandık görevlilerine kahvaltılı eğitim verildi (3)

 

 

 

 

 

 

 

Burada ilk olarak konuşan CHP Keşan İlçe Başkan ı Erdoğan Gümülcineli, bu toplantının sandık kurulu görevlilerinin yapacağı işlerle ilgili bir eğitim toplantısı olduğunu belirterek “Biz bugün sadece sandık kurullarında görev alan okul sorumlularımızı ve müşahit arkadaşlarımızı kahvaltıya davet ettik. Sakın ola kimse alınganlık göstermesin , bizlerin niye haberi olmadı diye. Ben bu hassasiyeti gösterip bu sabahın erken saatine bu toplantıya katıldığınız için tekrar teşeklkür ediyorum saygılar sunuyorum” dedi.

DEĞİRMENDERELİ VEDA ETTİ “BAŞIM DİMDİK ALNIM TERTEMİZ”

Gümülcineli den sonra söz alan CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli de yaptığı konuşmada şunları söyledi.”Sandık başında görev yapacak arkadaşlarımıza büyük görev düşüyor. Kendileri sandıklarımıza sahip çıkarak, gelecek kuşaklara sorumluluğumuz anlamında da çok önemli bir görevi yerine getirecekler. Keşan da da Edirne de de gördüm önceki seçimlerde gerek 30 Mart gerekse daha önceki milletvekili seçimlerinde, 85 yaşında 90 yaşında ihtiyarlarımız yürüteçlerle geliyorlar sandıklara. Tekerlekli arabalarla geliyorlar. Bu olağanüstü bir şey, onlara olan saygımız, sevgimiz ve yaşı itibari ile onlara gerekli her türlü yardımı ve ilgiyi göstermelidir sandık kurulu görevlilerimiz.

CHP’den Sandık görevlilerine kahvaltılı eğitim verildi (4)

 

 

 

 

 

 

 

Onlara sahip çıkmalıyız ve burada bir konuyu daha dile getirmek istiyorum. 30 Mart yerel seçimlerinde Türkiye genelinde kullanılmayan 7.5 milyon oy var ve yapılan araştırmalar gösteriyor ki bu oyların % 60’ı CHP’ye verilecek oylar. Bu anlamda önümüzdeki 1 haftada da koşarak değil, topuklarımızın popolarımıza vuracağı tempoda çalışmamız koşturmamız gerekiyor. Ama Keşan örgütümüzün bunu en iyi şekilde yapacağına ben inanıyorum. Son bir şey, değerli arkadaşlar bu toplantıda bir vesile oldu. Bu benim milletvekiliniz olarak son buluşmam. Bundan sonra normal bir partili olarak her zaman beraber olacağız. Ama şunun  altını da çizmek istiyorum. Bizim geçmişimiz herkes tarafından biliniyor. Gerçekten bu onurlu bu şerefli görevi tertemiz şekilde yürüttüm, parlamentodaki hizmetlerimle daha önce yapılmış olan hizmetlerin çıtasını yükselttiğime inanıyorum. Meclisin açık olduğu 40 hafta sonunun sadece iki hafta sonunu Ankara da geçirdim. Gerek Edirne de gerekse partimizin verdiği görevler nedeniyle ülkemizin farklı köşelerinde oldum. Canla başla büyük bir heyecanla sizi en iyi şekilde temsil etme konusunda olağanüstü gayret sarf ettim. Parti içindeki tutumumda siyasi ikbalimden uzak, her zaman partimin çıkarlarını, bölgemizin çıkarlarını önde tutacak şekilde oldu. Bu açıdan başım dimdik, alnım tertemiz olarak bu görevi benden sonraki arkadaşlara devrediyorum ve hepinizi çok seviyorum. Bundan sonra daha güzel hizmetleri yine omuz omuza vermek üzere sevgiler saygılar sunuyorum”

BİRCAN “ÜFLERSEK 3 OLACAK”

Değirmendereli’den sonra CHP Edirne Milletvekili 2.Sıra Adayı Erdin Bircan söz aldı ve şunları kaydetti. “Göstermiş olduğunuz özveriden dolayı öncelikle ben sizlere sandıklara sahip çıktığınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Değerli arkadaşlar gerçekten CHP’nin şu anda Yaşanabilecek Bir Türkiye Programı ile bizlerde 3 arkadaş birlikte bu yola çıktık. Bu yolda emn adımlarla ilerliyoruz. Sizlerin bu katkılarıyla özverisiyle birlikte hep geçen haftaya kadar biz 2.5 diyorduk ama samimiyetime inanın ki şu anda 2.75-2.80 üflersek 3 olacak. Üflersek 3 olacak. Güzel şeyler yaşıyoruz, tarlada çapa kazan insanımız bizi görüyor çapasını bırakıyor bize doğru koşarak bizi alkışlıyor, kahvelere gidiyoruz yeterin artık bizi kurtarın diyorlar. Yani CHP bu dönem 2015 yılında Türkiye’nin milletin umudu oldu. Bu umuda hep birlikte biraz daha bu haftada destek verirsek ben 7 Haziran Pazar akşamı CHP’nin iktidar olacağına sizlerden daha fazla inanıyorum sizler de benim kadar inanıyorsunuz. Yalnız şunu söyleyeyim son 7 Haziran kutlamasını sandıkta olan arkadaşlar ne olur sandıkta yapsınlar, sandığın başından ayrılmasınlar. 8 Haziran akşamı CHP iktidarını hep birlikte kutlayalım hepinize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.”

CHP’den Sandık görevlilerine kahvaltılı eğitim verildi (5)

 

 

 

 

 

 

 

Konuşmaların ardından CHP Eğitmenleri Zeki Sunar ve Azize Top tarafından okul sorumluları, sandık sorumluları, sandık görevlileri ve müşahitlere sandık başında yapacakları ve dikkat edecekleri konular hakkında bir eğitim çalışması yapıldı.

Eğitim çalışmasının ardından sorulan soruların cevaplandırılması ile toplantı sona erdi.

CHP’den Sandık görevlilerine kahvaltılı eğitim verildi (1)

 

 

 

 

 

 


CHP’den Sandık görevlilerine kahvaltılı eğitim verildi (2)

 155 total views,  5 views today

Next Post

Geleceğimizi yok ediyoruz

Bir televizyon kanalında Hollanda’nın denizi doldurarak ne güçlükler çekerek verimli tarım toprağı kazandığını gösteren  programı  izledim.   Çile çekilerek   elde edilen bu topraklarla bugün Hollanda toprakları bir vilayetimiz büyüklüğünde olmasına karşın,  bu ülke  hayvancılıkta ve hayvan ürünleri satışında Dünya’da birinci sırada yer alıyor. Bu  verimli toprakların  büyük bölümünü oluşturan  denizi doldurup […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp