CHP’Lİ FAİK ÖZTRAK EDİRNE’DEN SESLENDİ! “Devleti yönetenlerin, hesabını veremediği her lokma, haramdır. Hukuken de ciddi bir suçtur”

admin

CHP’nin Trakya Bölge Toplantısı Edirne’de Meriç nehri kıyısında bir tesiste gerçekleştirildi. Toplantıya CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Muharrem Erkek, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale illerinin Belediye Başkanları, Milletvekilleri ile partililer katıldı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı faik-oztrak2.jpg

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yaptığı konuşmada Ak Parti iktidarını sert sözlerle eleştirerek, “Devleti yönetenlerin, hesabını veremediği her lokma, haramdır. Hukuken de ciddi bir suçtur” dedi. Demokrasilerde milletin iradesine saygı duymak, yapılan ve yapılmayan için hesap vermek esastır. Seçilmiş bir siyasetçi için, “Hesap vermek, milletimizin tevdi ettiği kutsal emanetin, en doğal gereğidir.” Bunları onlar söylüyor biz söylemiyoruz. Devleti yönetenlerin, hesabını veremediği her lokma, haramdır. Hukuken de ciddi bir suçtur.


Bu ülkede bir İçişleri Bakanı, “Bir siyasetçinin, organize suç örgütü elebaşından, 10 bin dolar aldığını” söylüyor. O suç örgütü elebaşı, bir AK Parti MKYK üyesine, “10 bin dolar değil, çantayla para verdim” diyor. O AK Parti MKYK üyesi; “Elçiye zeval olmaz” diyerek, birilerine özellikle yukarılara mesajlar veriyor. Saray ve ahalisinin evindeki kavga ayyuka çıkmış vaziyette. İçerde birbirlerine şantaj almış yürümüş durumda. Milletin dertleri sahipsiz kalmış. Kibir hastalığına yakalanmış bir yönetim iflah olmaz. Milletin sesini duymaz, halini görmez, derdine derman hiçbir şekilde olamaz. Ne yazık ki bugün Türkiye’de yaşanan budur. Adalete yaslanmayan bir güç çürütür” dedi.


Öztrak, “Tarım Kanunu ortada… “Milli gelirin en az yüzde biri kadar, çiftçiye destek vereceksin” diyor. Kanunen ödenmesi gerektiği halde ödenmeyen toplam 212 milyar lira devletin borcu olarak çiftçiye duruyor. Buradan açıkça sesleniyoruz, “Bu destekleri ödeyin. Şimdi tam zamanıdır biran evvel ödeyin. Ülkeyi çaresiz bırakmayın” diyoruz. Ama Erdoğan Şahsım Hükümetinin evdeki kavgadan, bizi duyacak, milletin halini görecek durumu yok. Erdoğan Şahsım Hükümeti çiftçiye borçlu, çiftçi bankaya borçlu… Banka borcunu ödeyemeyen çiftçi, evi, tarlası, traktörü hacze gidecek diye uyku uyuyamıyor. Çiftçinin borcuna maşallah Ziraat Bankası şahin ama yandaşın borcuna ses dahi çıkaramıyor” dedi.
Öztrak, “Bu arada bir soru sormak istiyorum belediye başkanlarımız burada. Ergene’yi bizim belediyelerimiz kirletiyormuş, Cumhurbaşkanı böyle söylüyor. Doğru mu? Tabi ki doğru değil. Şaka gibi yani adeta. Hem parayı bizim belediyelerimiz ödeyecek, hem arıtmaları yapacaksınız, hem kendileri arıtmaları yapacak, ondan sonrada Ergene’yi biz kirletiyor olacağız. Ama bir başka bir şey daha var. Buradan Trakya’dan söylüyorum, Trakya’yı Anadolu’dan ayırma, emperyalistlerin emellerine peşkeş çekme, Marmara Denizini bitirme projesi olan Talan İstanbul’a, tek kuruş dahi koklatmayacağız. Bir kere daha buradan ifade ediyorum” dedi.
Erkek, “Meclis, soruşturma araştırma komisyonları kuramıyor, müfettişler savcılar harekete geçemiyor, soruşturma açamıyor. Çünkü meclis de yargı da vesayet altında. Kimin yürütmenin, hükümetin, bir kişi. Çünkü öyle bir sistemle karşı karşıyayız ki devlet hükümet hepsi birbirine karıştı, kuvvetler ayrılığı tamamen ortadan kalktı” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, CHP’nin yapılacak ilk seçimde iktidara geleceğini ifade etti.

 2,343 total views,  2 views today

Next Post

DEVA PARTİSİ EDİRNE TEŞKİLATI BİR ARAYA GELDİ.

DEVA Partisi Edirne İl Teşkilatı Kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Toplantıya DEVA Partisi İlçe Başkanları, Deva Partisi Kurucu Heyeti, İl ve İlçe Yöneticileri katıldı. İl Başkanı Kerem Arda burada yaptığı konuşmada; “Covid 19 biraz hafifledikten sonra böyle bir toplantı yapmayı uygun gördük. Bu toplantı hem birbirimizle daha kaynaşmak hem de […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp