CHP’li gençlerden kan bağışı kampanyası

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

CHP Edirne İl ve İlçe Gençlik Kolları ve Edirne Kızılay işbirliği ile kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

chpli-gençler-kan-verdi-edirne

Belediye Dış dükkanlarında yapılan Kızılay-CHP Gençlik Kolları ortak çalışması olan kan bağışı “ Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır” parolası ile başlatıldı.

chpli-gençler-kan-verdi-edirne4

18-65 yaş arası sağlıklı insanların kan bağışlamasının insanları sağlıkları açısından da önemli olduğunu,konumu uygun olan insanların kan vermeleri gerektiğini belirten Edirne Kızılay’da görevli Dr.Türkan Ülkü. Kış aylarında kan bağışlarında azalma görüldüğünü, diğer zamanlarda ise halkın kan bağışlarını ilgisinin yüksek olduğunu belirterek kampanyaya ilginin yüksek olduğunu kaydetti.Kan bağışlayanların büyük bölümünün AB gurubu olduğunu belirten Ülkü gençlerin kan vermede duyarlı davranmasından mutluluk duyduğunu söyledi.


chpli-gençler-kan-verdi-edirne2

chpli-gençler-kan-verdi-edirne5 chpli-gençler-kan-verdi-edirnekpk

 

 

 219 total views,  2 views today

Next Post

EDİRNE’LİLERİN ATATÜRK SEVGİSİ

Edirne halkının ve genelde Trakyalıların Atatürk’e karşı eksilmeyen ve de hiç eksilmeyecek bir sevgisi ve hürmeti bulunmaktadır. Atatürk dendiğinde bölgemiz insanlarının gözleri parlar, onun isminin anılmasından başarılarından ve ülkeye katkılarından mutlu olurlar. Öğrencilerimiz okullarında Ata’ya ait şiirleri en içten duygularla heyecanla okurlar. Halkımız Atatürk’ü eleştirmek, aleyhinde söz etmek isteyenlere iyi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp