CHP’li kadınlardan “2019’a Merhaba” etkinliği

admin

CHP’li kadınlar ‘2019’a Merhaba’ etkinliğinde buluştu.  CHP İl Kadın Kollarının Margi otelde düzenlemiş olduğu çaya Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve eşi Esra Çevik Gürkan, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Merkez İlçe Başkanı Nedim İşcan, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, CHP İl Başkan Vekili Nurten Çalışkan, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güzel, parti üyeleri ve partili, partisiz çok sayıda kadın katıldı.

24 Mahalle’den kadınların büyük katılım sağladığı çayda Edirneli bayanlar, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin Kadınları olduklarını bir kez daha gösterdi.

Açılış Konuşmasını İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu yaptı. CHP İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, yeni yılı güzel dileklerle karşılamak için kadınlarla bir araya geldiklerini ifade ederek, “Bildiğiniz üzere yeni yıl yaklaşıyor. 2018 de yaşanan karanlık günleri  ve kötülükleri geride bırakmak, 2019’da  hak, hukuk, adalet ve Aydınlık günlere merhaba demek için kadınlarla bir araya geldik. Ama bir toplanma sebebimiz daha var.  Bundan tam 88 yıl önce Mustafa Kemal Paşa Edirne’de CHP’lilerle buluşuyor. Bildiğiniz gibi 21 Aralık tarihi Edirne’ye ziyaretiydi. Bizde onun anısını yada etmek, bir araya gelmek ve toplanmak istedik. Başkanımızda sağ olsun her zaman olduğu gibi biz kadınlarımızı da yalnız bırakmadı. Biz kadınlarla bugün burada birlikte oldu. Buradan kendisine de tüm kadınlarımız adına teşekkür ediyoruz.  24 Mahallemizden kadınlarımız ile bir araya geldik. Biraz sohbet, biraz eğlence biraz da siyaset vardı gündemimizde Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin Kadınları olduklarını bir kez daha gösterdi Edirne li kadınlarımız bizleri yalnız bırakmayan emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.

“Kadınlardan Gürkan’a Tam Destek”

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere sahneye eşiyle birlikte çıkan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a ilgi büyük oldu.  Göreve geldiği ilk günden itibaren kadına verdiği değer ve önemle Edirne’deki kadınların büyük desteğini alan Gürkan;  kadınlarımızın her zaman yanında olmaya, onlardan aldığı güç ve destekle Edirne’yi geleceğe taşımaya devam ediyor. Kadınların sosyal, siyasal ve iş yaşamında hak ettiği yere gelmesi için önemli projeleri hayata geçiren Gürkan; “Bir ülke, bir kent ancak ve ancak kadınlarla güçlü, kadınlarla güzel ve kadınlarla daha yaşanılabilir olur.” Dedi.

Gürkan konuşmasında; “Kadınlar olmasa bu Cumhuriyet, bu aydınlanma,  bu ışık, bu armağan olmaz diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün kızları, evlatları hoş geldiniz. Bir hali olmalı insanın. Bir hayali olmalı ve elbette o hayalin peşinden koşacak, o hayali gerçekleştirecekte bir cesareti olmalı. Hem bu hayali kurmamda hem de o hayali gerçekleştirecek cesareti oluşturmamda ilk günden bu yana hiç kırılmadan, hiç eğrilip bükülmeden, tıpkı Kurtuluş Savaşında İnebolu’dan, Kastamonu’dan, Polatlı’ya, Ankara’ya, mermi taşıyan Şerife bacı gibi dimdik arkamda, yanı başımda, her ihtiyaç duyduğumda, bir ana sıcaklığı ile yanımda olan kadınlarımıza büyük bir şükran ve minnet borçluyum.  Cumhuriyet mücadelesinde, Atatürk’ün ilke ve devrimlerini yaşatma savaşında kadınlarımız yanımızda olmasaydı yola çıkamazdık. Yola çıksaydık da başarılı olamazdık” dedi.

Etkinlik müzik eşliğinde eğlence ile devam etti.

 133 total views,  2 views today

Next Post

EVRENSEL ANTENLERİMİZ

Değerli okuyucularım bu yazımda sizlerden gelen talep üzerine diğer bir uzmanlık alanım olan ismoloji ve numeroloji anlatacağım. Çok kıymetli sorular geliyor mailime. Ben de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Sizlere bu kıymetli ilmi anlatmaktan gurur duyarım iyi okumalar. İsmoloji ne demektir? Adımızın ve soyadımızın harfleri evrensel antenlerimizdir. Harfler ses gücü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp