CHP’liler bayramlaşma töreninde bir araya geldi

admin

CHP’liler bayramlaşma töreninde bir araya geldi (7)

 

 

 

 

 

 

 

Ana Muhalefet Partisi CHP’de bayramlaşma töreni bayramın ikinci günü yapıldı. Parti İl Merkezi Önündeki bayramlaşma törenine Partili Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları Çiğdem Gegeoğlu ve Selçuk Çakır, Eski Milletvekili Kemal Değirmendereli, İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve yönetim kurulu üyeleri, Merkez İlçe Başkanı Fevziye Kirazcı,  ilçe yöneticileri, İl Genel Meclisi Başkanı  Mehmet Geçmiş ve  Meclis Üyesi  Erdal Akgün, Tuncay Altın,  Belediye Meclis Üyeleri, kadın ve gençlik kolları mensupları ile partililer katıldı.

CHP’liler bayramlaşma töreninde bir araya geldi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk olarak söz alan merkez İlçe Başkanı Kirazcı, partililerin bayramını kutladı ve huzurlu günlere ulaşma dileklerini sundu. Daha sonra söz alan İl Başkanı Pekçanlı burada son olarak il merkezi dışında bayram kutladıklarını belirterek yeni il başkanlığı yeri müjdesini vererek; “ Buradaki toplantıya katılanları otel odalarında eleştirenlerin hakkı olmadığını bundan sonra il başkanı olarak buna izin vermeyeceğini söyledi. Ardından söz alan Eski Milletvekili Değirmendereli bayram süresince binlerce kişinin Edirne ili sahillerin gelmesinden mutlu olduğunu belirterek kutlama törenine katılan partililere teşekkürlerini sundu.

CHP’liler bayramlaşma töreninde bir araya geldi (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ülkenin genel siyaseti ile ilgili olarak milletvekillerinin bilgi vereceğini belirten Değirmendereli; “ Son günlerde hükümetin değiştirdiği yasalarla yasama organının hükümetin denetimi altına gireceğini ayrıca getirilen yasalarla kara paraların aklanacağını iddia etti.  Bu olumsuzluklara karşın gelişmelere tepki duyması gereken kurum ve kuruluşlardan ses çıkmadığını bu görevi CHP’nin üstlendiğini onun için halkın CHP’ye sahip çıkması gereğini vurguladı. Ardından konuşan Belediye Başkanı Gürkan, bu bayramın ülkede yaşanan son üzüntülü bayram olması temennisinde bulunarak; “teröre kurban vermediğimiz şehit cenazelerinin olmadığı son bayram olmasını dilerim. İnsanlarımız bunu hak etmiyor. İnanıyorum ki ülkemiz geçmiş yıllarda olduğu gibi yine birlik ve beraberlikle yaşamayı sürdürecektir. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Gün Atatürk’ün emanetine sahip çıkma zamanıdır.

CHP’liler bayramlaşma töreninde bir araya geldi (3)

 

 

 

 

 

 

 

Bugün beklentilerimizi öne çıkarma günü değildir. Bugün CHP’nin her hücresine sahip çıkma günüdür. Zamanı geldiğinde hesaplar görülür. İçimizdeki çekişmeler zamanı geldiğinde yapılır. Bugün birbirimizi koruma ve geleceğe taşıma günü olmalıdır. Eleştirdiğimiz her CHP’li kendimizden eksilttiğimiz bir yapraktır. Başarısız olmasını istediğimiz bir CHP’li dev çınarımızdan kesilen bir daldır. Birini eksilterek bu parti büyümez. Onun için seçilmişlerimize sahip çıkıp onları yüceltelim. Terörsüz bir bayram dileklerimle bayramınızı kutlarım” diye konuştu.

CHP’liler bayramlaşma töreninde bir araya geldi (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ardından konuşan Milletvekili Erdin Bircan, her gün şehit haberi almanın üzüntüsü içinde olduklarını kaydederek; “ Hava alanı saldırısında 45 vatandaşımız öldü. Buna karşın bir sorumlu yok.  bu padişahlık düzeninde olsa sorumlular bulunur ve sorumlular görevden alınırdı. Bunu bir kişi başkan olmak adına yapıyor. Şimdi de Suriyelilerin vatandaş olmaları gündemde. O insanlar da ziyan güç koşullarda yaşıyorlar. Bu insanların kendi vatanlarında yaşamaları için siyaset üretilmeli. Bu insanların oylarından faydalanmak isteniyor. Bugün ülkede tek hedef CHP. Her gün partimize saldırılar sürüyor. Cumhurbaşkanı Ramazan ayında siyaset yaptı. CHP’yi silmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

CHP’liler bayramlaşma töreninde bir araya geldi (8)

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda konuşan Okan Gaytancıoğlu, günün birlik ve beraberlik günüdür. Burada sıcakta ailecek toplandık. Neden savaşların bu bölgede olduğunu iyi tahlil etmeliyiz. Türkiye’nin bölgede önemli görevi var. Partimiz bölgenin en büyük partisi başka illere gittiğimizde bunu gururla söylüyoruz. Bizler birbirimize kenetlenmek zorundayız. Parlamentoda ciddi muhalefet yapma gayretindeyiz. Kaçak elektrik faturalarını biz ödeyeceğiz her ay faturalara fazladan 40 lira gelecek. Bu haksızlığa karşı hiçbir demokratik kuruluş tepki göstermedi. Çiftçilerin ödenmeye paralarına çiftçi kurumları kamuoyu oluşturmuyor. Sorunu biz sahipleniyoruz. Bizim çalışmalarımızı TV’ler vermiyor. Onlar için yarışma programları daha önemli. Ordu gezimiz magazin haberine dönüştü. Ülke her gün kötüye gidiyor. İnsanlar alın terini alamıyor yoksulluk artıyor. Biz partimize sahip çıkacağız. Biz parti olarak “Yurtta sulh cihanda sulh” politikası izledik. Dış politikada ülkeler karşılıklı çıkarları gözetir. Şu gün için partili cumhurbaşkanı gündemde yoktur. Bir iftara katıldık. Eski İl başkanımız Oktay Bozkurt’un memleketinde olan iftar yemeğinde yapılan duada Mustafa Kemal’in adı anılmadı.  Oktay arkadaşımız buna tepki gösterdi. Ülke bu durumda.   Bizler çocuklarımızı düşünerek her çalışmamızda önce Türkiye diyoruz, önce partimiz demiyoruz” dedi.

 

CHP’liler bayramlaşma töreninde bir araya geldi (1)

 61 total views,  2 views today

Next Post

Vali ÖZDEMİR “görev yaptığım yer benim memleketimdir”

            Edirne Valisi Günay Özdemir, Bayramın ilk günü sabahı Selimiye Camisinde Bayram namazı sonrası bayramlaşma töreninde bir konuşma yaptı. Buradaki törene Edirne Milletvekili Rafet Sezen, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Garnizon Komutan Tuğ General Hidayet Arı, Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, Daire Müdürleri sivil toplum kuruluşları […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp