CHP’LİLERİN SABRI TAŞIYOR

admin

30 Mart mahalli seçimlerinin yapılmasına şunun şurasında iki aylık bir süre kaldı. Ana Muhalefet partisi Edirne’de mahalli seçimlerde en çok oy almış partisinin Edirne merkez ve en büyük ilçesi Keşan’da belediye başkan adayları belirsizliğini koruyor.

Bu belirsizlik diğer parti belediye başkan adayları için propaganda malzemesi olarak kullanılıyor.”CHP içinde adaylık konusunda tartışmalar oluyor” şeklinde yorumlanıyor.

Mahalli seçimler için aday adaylarını aylar önce belirleyen, siyasi çalışmalar için sıcak yaz günlerinde sokak sokak turlamalarına zemin hazırlayan CHP, belediye başkan adaylarını açıklanmasında gecikme partililer arasında da farklı yorumlara neden oluyor.

Belediye başkanlığı için aday adayı olanların da çalışma alanının daralmasına halk karşısında zor durumda kalmalarına sebep oluyor.

Bu koşullarda vatandaşların karşısına çıkıp “ben CHP’nin belediye başkan aday adayıyım” demelerinin bugün için inandırıcı olmadığını belirten partililer “ diğer partiler aday adaylarını belirlemiş,

Partilileri de yanına alan adaylar mahalle ziyaretleri ve işyeri ziyaretlerine hız vermişler. Senin adayın şu anda ise belirsizliğini koruyor. Bugüne kadar aday açıklanması yapılıyor yapılacak diye defalarca duyuru yapıldı, bunların tamamı boş çıktı.CHP adaylarının belirlenmesinin son güne kalacağı yolunda söylentiler var. Bu da partililerin kafasında soru işareti oluşturuyor.

Partililer CHP’de neler oluyor diye yorumlanıyor. Mahalli seçimlerde Türkiye’de en çok oy alan illerin başında olan Edirne’de belediye başkanı adaylığı bu tartışmaların konusu yapılmamalı. Adaylar bir an önce belirlenmeli partililer de bu yarışa katılıp bu yarışın başında biz olmalıyız diye mahalli seçim yarışına katılmalıyız” diye tepki gösteriyorlar.

Ana muhalefet partisinde son günlerdeki genel hava bu.

Özellikle İktidar partisi adaylık açıklanmasından sonra yaşanan kısa süre tepkiyi bir yana bırakmış görünüyor. Partililer aday adayı çevresinde kenetlenip çalışmalara destek veriyorlar.

Edirne’de düzenlenen program çerçevesinde evleri tek tek ziyaret edip adaylarını tanıtıyorlar.

Evde olmadığınız bir zamanda kapınızın önünde AK Parti Edirne Belediye Başkanı Ahmet Hocanın resmi ve öz geçmişi ile yapacakları hizmetleri kapsayan bir duyuru ile içinde hediyelerin olduğu bir paket görürseniz sakın bunu kimler koydu diye şaşırmayın.Bu sizin kapınızın zilini çalıp kendisini tanıtmak isteyen iktidar partisi Edirne Belediye Başkan adayı Prof Dr Ahmet Günşen hocanın sizi ziyaret ettiğinin ifadesidir.Hoca parti ayrımı gözetmeksizin ziyaretlerini sürdürüyor.Bıkıp usanmadan bunu yapıyor.Vatandaşlardan sıcak karşılama olmasa da, AK Parti Belediye Başkan adayı bu çalışmalarına gece gündüz devam ediyor.Sabırla adaylık çalışmalarını sürdüren Ahmet Günşen Hocayı kimse “şansı yok kazanamaz ” şeklinde yorumlanmamasın.Daha önceki yazımda da belirttiğim gibi, Edirne halkı siyasi açıdan kendi iradesini hafife alan partilere öyle bir ders verir ki, ne olduğunu şaşırırlar.Geçmiş yıllarda yaşanan 5-0 mağlubiyeti hatıralardan silinmedi.CHP’nin işi ağırdan alması Edirne mahalli seçimlerini ve genelde Trakya’daki gücünü “garanti seçimi kazanırım” gibi yorumlanması kendilerine bir kez daha acı bir ders almalarına neden olabilir.Trakya halkı ile şaka olmaz .Bazı yerlerde sürprizle karşılaşırlarsa şaşırmamaları gerekir.MHP,AK Parti ve diğer partilerin adayları sokak sokak gezerek siyasi çalışma yaparken bölgenin en güçlü partisinin beklemede olması, adayların söylentiden öteye geçmemesi partiye yarar yerine zarar vereceğini, bu parti mensupları söylüyor.haberleri olsun.Yılan hikayesine dönen adaylık açıklanması papatya falı olmaktan çıkarılıp bir an önce açıklanması partililerin ortak arzusu.

ÖĞRENCİLER İÇİN ARA TATİL

Hafta sonunda öğrenciler yarı yıl tatiline çıkıyor. Stresli geçen bir dönemin ardından öğrencilerin dinlenme, tatilin tadını çıkarmaya hakları var. Bu yarıyıl tatilinde okullarda sorun olan bazı konuları da gözden geçirmeleri için vesile olmalı. Bir süre önce okullarımıza yapılan saldırıyı kınamış, okullara herkesin sahip çıkması gerektiğini duyurmuştuk.Bunu kararlıkla savunmaya devam edeceğiz.Çünkü orada gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak gençlerimiz hayata hazırlanıyor.Bunu hiç kimse hafife alamaz.Özellikle okul aile birlikler ve velilere öğretimde görülebilecek aksaklıklar konusunda çok duyarlı olmaları gerekir.

Ülkemizde kurumlar arasında hoş olmayan akıl tutulması yaratabilecek görüntülere şahit oluyoruz Eğitim kurumlarımızda da bunun olmadığını söyleyemeyiz. Öğretmenlerimiz kutsal görevlerinin dışında amaç güdemez gütmemesi gerekir.”salla başını al maaşını” mantığı içinde olan eğitimcilerimiz varsa, bunlar öğrenime sekte vuruyorsa çekinmeden bunları teşhir edilesi herkesi ortak görevi olmalı. Zira hiç kimse çocuklarımızın geleceğini riske atmaya hakkı olamaz.Özellikle bölgemiz insanı evladının geleceği ile oynanmasına asla müsaade etmez .Milli eğitim yöneticileri de öğretmenler arasında görevinde savsaklayan yoğun şikayete neden olan eğitimciler konusunda yakınmaları dikkate almalı.”benim memurum,eğitimcim görevini en iyi şekilde yapar” diye velilerin bu tür yakınmaları hafife alınmamalı.Maalesef günümüzde de, her meslekte olduğu gibi öğretmenlik mesleğinde de görevinin önemini yeterince anlamayan günü geçiştiren anlayışta olabilecekleri dikkatten uzak tutulamaz.

Bizlere bu türde yakınmalar geliyor. Öğretmenlerin derslere ilgisinin az olduğundan yakınan velilerimiz var. Bunda şu ve bu eğitim kurumunu suçlamak amacında değilim.Yine de bu sorunun yetkililer tarafından dikkate alınmasında yarar olacağını iletmek istiyorum…..

 89 total views,  2 views today

Next Post

Hayat dolu bir insan..! Sağlık Teknisyeni Harun'u kaybettik...

Kırklareli  Devlet Hastanesi Röntgen Görüntüleme Servisi’nde 2 yıldır sağlık teknisyeni olarak görev yapan Harun kahraman önceki gün sabah saatlerinde  görev yerine giderden yolcu olarak bulunduğu araçta elim bir trafik kazası sonucu can verdi. Hayat dolu bir insan, hayatının daha baharında olan sağlık teknisyeni Kahraman, yaklaşık olarak 1 ay önce evliliğe […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp