CHP’nin 96. kuruluş yıl dönümü

admin

CHP’nin 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Edirne’de düzenlenen torene, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve partililer katıldı.

Tören kapsamında oluşturulan kortej Edirne Belediyesi önünden Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü.

Törende konuşan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı 9 Eylül 1923 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan partimiz Çağdaş ve aydınlık Türkiye’nin temellerini attığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kurulurken duyulan heyecanı bu gün de yaşadıklarını belirten Başkan Pekcanlı,”eğer bu gün ülkemizde sıradan bir halk çocuğu parti başkanı, Başbakan, cumhurbaşkanı olabiliyorsa, insan hakları, adalet özgürlük gibi kavramlar toplumun büyük önem verdiği değerlerse bunu Türkiye’nin temeline koyan Cumhuriyet Halk Partisidir.

https://www.facebook.com/161723780517913/videos/2183416111955966/UzpfSTEwMDAwOTQzNTE5Njc5ODoyNDI0NjMyMTk0NTI3OTMw/

Partimiz, kurulduğu günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için mücadele etmiştir ve mücadele etmeye de devam edecektir.

CHP çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insan haklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur. 

 Şehit haberleri yüreğimize bir kor gibi düşerken suçsuz insanlar hapishanelerdeyken, tacize uğrayan evlatlarımız, çocuk gelinlerimiz içimizi acıtırken adalet arayan ama adaleti bulamayan insanlarımız varken ülkemizde huzur barış adalet var diyemeyiz. Bu nedenle ülkemizin her zamankinden daha fazla Cumhuriyet Halk Partisine  ihtiyacı vardır. Eşit haklara sahip insanların yaşadığı Bir Türkiye’nin garantisidir Cumhuriyet Halk Partisi.

Her 9 Eylül bizim için yeni bir başlangıçtır. Cumhuriyet Halk Partisi Kurulurken duyulan heyecanı bu gün de bizler yaşamaktayız. Her zaman Atatürk ilke ve devrimlerine bağlılığımız devam edecektir. Ülkemizin aydınlığa çıkması için  toplumun çıkarları için örgütlerimizle mücadelemiz devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, partimize emek veren tüm partililerimize şükranlarımı sunuyor,

Bir neferi olmaktan onur duyduğum,  partimizin 96. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

 281 total views,  5 views today

Next Post

Edirne’de 55 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı

Tüm yurtta olduğu gibi Edirne’de de 2019\2020 eğitim-öğretim yılı başladı, kent genelinde toplam 55 bin 251 öğrenci ders başı yaptı. 75.Yıl İlkokulunda, Edirne Valisi Ekrem Canalp’in ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül’ün katılımıyla İlköğretim Haftası açılış programı yapıldı. 75.Yıl İlkokulunda düzenlenen yeni eğitim-öğretim yılı açılış törenine Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp