ÇİFTÇİ “Derneğimiz her zaman ülkenin birlik ve beraberliğini savundu”

admin

ÇİFTÇİ “Derneğimiz her zaman ülkenin birlik ve beraberliğini savundu”  (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, yaptığı açıklamada, şehitlere rahmet dileyerek şunları kaydetti; “ Dün akşam Hakkâri’den aldığımız acı haber bizleri ziyadesiyle üzdü. Bizleri bir kez daha derinden yaraladı 8 şehidimiz var. Ailelerine milletimize baş sağlığı diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Allah milletimize güç kuvvet versin. Ülkemiz zor ve sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Elbet bu acı günleri atlatacağız bu konuda inancımız tam. Bu yönde endişemiz yok. Ülkede terör ve teröristle mücadelede hükümet ile muhalefetin bir olması bizleri ülkeye huzur gelmesi açısından daha da umutlandırdı. Bu sıkıntılı dönemden birlik beraberlik ve kardeşlik içinde parçalanmadan ülkemiz fazla zarar görmeden çıkacağımız inancındayız.

ÇİFTÇİ “Derneğimiz her zaman ülkenin birlik ve beraberliğini savundu”  (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANAYASAL DÜZEN KORUNACAK

Umutlarımız halkımızın gösterdiği kararlılıkta sorunu sahiplenmesi ile daha da artırdı. Anayasal düzenden laik sosyal hukuk devletinden Cumhuriyetten zarar gelmeyeceğini insanlarımız gördüler. Bu milli değerlere ne kadar sahip çıkılırsa kardeşliğimizin o kadar artacağına inancımız tamdır.

Bu milletin değerleri ve kıymetleri biliniyor. Bunu bazıları daha önce fark ediyor bazıları ise geç farkına varıyor.  Bizim asırlardır var olan millet olma geleneğinden örf ve adetlerinden taviz vermemesi, sapmaması, millet olma geleneğini sürdürmesi ve sahiplenmesi bundan sonraki süreçte toplum arasında kardeşliği daha da pekiştirecektir. Birliğimizi dirliğimizi, bu topraklarda dostça birlik ve beraberlik içinde yaşamamızı sağlayacaktır.

BİZ HİR ZAMAN BİRLİK VE KARDEŞLİKTEN YANA OLDUK

Biz her zaman birlikten ve kardeşlikten yanayız. Biz huzur ve mutluluğun sürmesini istiyoruz. Bu yönde endişemiz yok. Biz anayasal düzene bağlıyız onu yakmak isteyenin karşısındayız. Cumhuriyetimizi yıkmak isteyenlerin karşısındayız. Bu yende endişemiz olmaz. Önderimiz Mustafa kemal Atatürk bu ülkeyi Türk Gençliğine emanet etmiştir Türk gençliği de emanete sahip çıkmıştır. Diye konuştu.

 

 109 total views,  7 views today

Next Post

Günce Final Temel Lisesi'nden öğrencilere tam destek

                Günce Final Temel Lisesi olarak eğitime devam eden eski Final Dershanesi yetkilileri öğrencilerin üniversite tercihlerinde destek veriyor. Günce Final Temel Lisesi Müdürü Zeki Koçak konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “ Final Temel Lisesi eğitim kadroları olarak öğrencilerin tercihlerinde çok önemli rehberlere […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp