Ciğerci Bahri’den bir etkinlik daha

admin

Ciğerci Bahri’den bir etkinlik daha

 

 

 

 

 

Bugüne kadar Edirne’nin tanıtımı konusunda gerek medya’da gerekse ulusal ve uluslar arası etkinliklerde ön saflarda yer alan, Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar,  bu kez de bir ilke imza attı.655. Tarihi Kırkpınar Kültür Etkinlikleri Haftası öncesi işletmesine Kırkpınar’ı anlatan objelerden oluşan bir sergi açtı.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, önümüzdeki hafta başlayacak olan 655. Tarihi Kırkpınar Kültür Etkinlikleri öncesi işletmesine Kırkpınar’ı  tanıtıcı resimlerin yer aldığı  bir sergi açtı.

Sergi hakkında açıklama Yapan Dinar, “ Kırkpınar bizim her şeyimiz, düğünümüz bayramımız. Bunun değerini bilmeliyiz. Kırkpınar Haftası içinde her meslekten insanlarımıza büyük görevler düşmektedir. Her birimiz o haftada gelen misafirlere her türlü yardımı sağlamalı adeta fahri turizm elçisi gibi hareket etmeliyiz. Bu arada esnafların işyerlerinde Kırkpınar’ı hatırlatan objeleri de sergilemeleri işyerlerine gelen konuklara bu uluslar arası etkinliği daha geniş alana yaymak için yararlı olacaktır. Bir ağabeyimiz, Eski Belediye Başkanımız İbrahim Ay işyeri vitrinine Kırkpınar malzemelerinden oluşan bir vitrin yapmış bunu çok yararlı buluyorum. Aslında tüm esnaflarımız Kırkpınar öncesi bu türde tanıtım köşeleri açmalarında yarar vardır.

Biz de işletmemizin önüne Kırkpınar’ın olmazsa olmazı olan Kispet,  Davul Zurna Kırkpınar Ağası tespihi gibi Kırkpınar’a özgü öğelerle donattık. Her yıl Kırkpınar öncesi böyle bir sergi yapıyoruz.

Bütün yükünü Edirne belediyesinin üstlendiği bu uluslar arası organizasyona dünyanın dört bir yöresinden insanlar geliyor. Bizler de esnaflar olarak bundan yararlanıyoruz. Bir anlamda gelirimiz artıyor. Böyle getirisi olan bir organizasyona herkesi katkı yapması gelen misafirlere yardımcı olması gerekmektedir. Buradan memnun ayrılan insanlarımız Memleketlerine gittiklerinde Edirne’mizin olumlu propagandasını yapacaklardır. Edirne bir turizm kenti olacaksa buna ihtiyacımız var. Kırkpınar Haftası içinde çok duyarlı olmalıyız. Gelen misafirlere güven verip Edirnelilerin konukseverliğini göstermeliyiz. Bu arada Edirne Belediye Başkanımız yurdun dört bir yöresine Kırkpınar’ın sembolü olan Kırmızı dipli mumla Kırkpınar’a davet turuna çıktı. Tüm bu çalışmaların amacı İsmi Edirne ile bütünleşen Kırkpınar’ın daha güzel ve görkemli yapılmasıdır. Bizler de bu güzelliğe katkı yapmalıyız” dedi.

 

 104 total views,  2 views today

Next Post

KILIÇ’tan, Edirne’ye gelecek turistlere uyarı

          Kırkpınar etkinliklerine az bir süre kala meslektaşlarına uyarıda bulunan bu arada gelen konukların da dikkatini çeken Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, 18 Temmuzda başlayacak olan Kırkpınar Yağlı güreş etkinlikleri ve Kültür etkinlikleri haftası öncesi Bu uluslar arası etkinlikte Edirne’ye gelecek olan yerli […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp