Ciğerci Niyazi 2. Şubesini Açtı

admin

Bir Edirne markası olan Ciğerci Niyazi ikinci şubesini hizmete açtı.

Niyazi Yavuz yeni şubesinin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada; en büyük hayalinin yazlık- kışlık bölümü ve geniş otoparkı olan bir ‘ciğer sarayı’ yapmak olduğunu ve hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

500 metrekare kapalı 500 metre kare’de açık alanı bulunan 400 kişiyi aynı anda ağırlayabilen nezih mekanı Edirnelilerin hizmetine sunan Ciğerci Niyazi iş yeri tanıtımını basın mensuplarına yaptı.1983 yılında babasının yanında işe başlayan ve o dönemde 12 tabureli ve 10 tabaklı dükkandan bugünlere gelen Niyazi Yavuz Edirne’ye yeni iş yeri kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Ticaretin cesaret istediğini söyleyen Yavuz, cesaretin yoksa ticaret yapmayacaksın sözünden yola çıkarak, ekonomik anlamda zorluk yaşanıp daralmaya gidildiği bu dönemde harcamadan kaçınmayıp, büyük bir yatırım yaptıklarını söyledi.

 

Ciğerci Niyazi Yavuz, sınır kapılarına yakın ve en çok turist ağırlayan şehirde esnaf olmayı en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğini vurguladı.Yavuz; “İşletmemizde 50 kişinin üzerinde mevcut çalışanımız var. Bu sayıyı 60-70’ e çıkarmayı düşünüyoruz. Her geçen gün çalışan sayımız arttırarak gençlerimize iş imkânı sunmayı hedefliyoruz.Bunun yanında okuldan öğrenci de alacağız. Hem eğitim hem iş imkânı olacak. Edirne’de turizm otelcilik bölümünden mezun olan aşçılara ciğerciliği öğretmeliyiz ki ciğer kültürü yaşasın. Bizler yerimizi gençlere bırakacağız ve bu iş yürüyecek” dedi.

Edirne’de ciğerin 1850’den beri var olduğunu hatırlatan Niyazi Usta,ciğerci esnaflarının hepsinin işini düzgün yaptığını söyleyerek kaliteli ve iyi ürün satmanın önemli olduğunu vurguladı.  Ciğerci Niyazi Usta, işletmesini oğlu Samet Yavuz’un da desteği ile Edirne’ye yakışır en iyi şekilde masası, sandalyesi ve dizaynı ile yeni oluşmuş renklerle uzun bir çalışma sonucu hizmete açtıklarını belirterek, Edirne’nin en büyük sorunlarından olan otopark sorununun yeni açtığı işletme ile aştıklarını çok sayıda tur otobüsü geldiğinde sorun yaşamayacaklarını söyledi.

“Ciğer Tavası” heykeli talebi

Ciğerci Niyazi Usta, yeni işletmeleri ile kapasitelerini genişlettiklerini aynı anda 400 kişiye hizmet verebileceklerini dile getirdi. Her şehrin girişinde şehri simgeleyen bir şey olduğunu belirten Niyazi Yavuz, Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan meşhur lezzetin tanıtımı için Pehlivan Heykelinin yanına küçük bir ciğer tavası koymasını istedi.

 

Next Post

Gürkan, Damlasu’yu ziyaret etti

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; Edirne’de Yıldırım Beyazıt Mahallesinde oturan ve sosyal medya üzerinden mektupla kendisinden basketbol sahası talebinde bulunan Damlasu Çetin’i evinde ziyaret etti. Gürkan, Damlasu’ya mahallelerinde uygun bir alana basketbol sahası yapacaklarını söyledi. Gürkan ayrıca tüm çocukları yakından ilgilendirecek bir müjde verdi.                 Edirne’de Yıldırım Beyazıt Mahallesinde oturan […]

EDİRNE AJANS MEDYA GRUBU

GAZETE-RADYO-MATBAA-TOPLU SMS-PROMOSYON
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp