Ciğerciler, Nusret’i Bando ve Ciğer festivaline davet etti.

admin

Edirne’de 26 Nisan Cuma Günü başlayacak olan 9. Uluslar arası Bando ve Tava Ciğer Festivali için Selimiye Meydanında bir araya gelerek, Dünyaca ünlü et lokantası sahibi Nusret Gökçe’yi festivale davet ettiler.

26-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan 9. Uluslar arası Bando ve Tava Ciğer Festivali nedeniyle bir araya gelen Edirneli meşhur Tava Ciğer Ustaları Fatih heykelinin önünde toplanarak fenomen olan Dünyaca ünlü Et Lokantası sahibi Nusret’i Edirne’ye Ciğer festivaline davet etti. Meşhur Ciğerciler Dünya Mirası Guinness Rekorlar kitabına giren dev Ciğer tavasının minyatürüne tuz atarak Fenomen Nusret Gökçe’nin kendine has hareketlerini yapıp, Gökçe’yi festivale davet etti.

Edirne Belediyesi Bando Ekibinin eşsiz şarkıları eşliğinde gerçekleşen etkinlikte Edirne’nin meşhur Ciğercileri bir ilke imza attı. Ciğerciler adına konuşan Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, “Edirne Belediyemizin düzenlemiş olduğu 9. Uluslara arası Bando ve Tava Ciğer haftası ilimizde tüm hızıyla kutlanmaya devam ediyor. Önceki gün kedilere mama verdik. Onları Tava ciğeri ile besledik. Edirneli Ciğerciler olarak, 26 Nisan Cuma günü başlayacak olan 9. Uluslar arası Bando ve Tava Ciğer Festivali için hummalı bir çalışma içindeyiz. Artık Ciğerlerimizi hazırlıyoruz. Ciğerler doğranıyor ve bir taraftan yıkanıyor ve bir taraftan da tuzlanacak. Biz bu tuz meselesinde Edirneli ciğerciler olarak takılı kaldık. Biz bu tuz olayını ayarlamak için bizim kızanımız olan Nusret’i Edirne’ye davet etmeye karar verdik. Festivalimize gelsin ve biz tatlandıralım o da ciğerlerimizi tuzlandırsın. Buradan kendisini tüm ustalar olarak Bando Ciğer Festivalimize davet ediyoruz.”dedi.

 627 total views,  2 views today

Next Post

Bu gurur Edirne’nin

Tuzcular Otomotiv ‘Satışta mükemmellik’ ödülünü kazandı.  Edirne’de otomobil sektöründe ilklere imza atan Tuzcular Otomotiv A.Ş;  Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tuzcu önderliğinde yeni bir ödül daha aldı.  Tuzcular Otomotiv, Yılın ilk çeyreğindeki sonuçlara göre İstanbul Avrupa ve tüm Trakya bölgesinde, ‘Satışta mükemmellik’ ödülünü kazandı. “İyi Hizmet Kazandırır”  sloganı ile yeniliklerin öncüsü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp