Ciğerin vazgeçilmez adı “Ciğerci Niyazi Usta”

admin

Edirne’de Alipaşa orta kapı caddesinde faaliyet gösteren Ciğerci Niyazi Usta müşterilerinin yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor. Sunduğu hizmetlerle sektöründe öncü olmak ve farklılık yaratmak parolasıyla yola çıkan Ciğerci Niyazi’de Özellikle Hafta sonları iş yeri önünde kuyruklar oluşuyor. İl dışından gelen misafirlerin Edirne’nin nefis tava ciğerini tatmak için Ciğerci Niyazi’yi tercih ediyor.

Geçtiğimiz hafta sonu havanın yağmurlu olmasına rağmen Ciğerci Niyazi usta önünde Edirne’nin meşhur ciğerini tatmak için yağmurdan şemsiyeleriyle korunarak beklediler. Edirne Ciğerine her geçen gün artan ilgi’den memnun olan Niyazi usta, ilimizden ve şehir dışından gelen misafirlerimizin bizi tercih etmesi, bize ilgi göstermesi bizi mutlu ediyor.” Dedi. Edirne’nin yerel yemek kültürünün bir parçası olan Tava Ciğeri’ni Ciğerci Niyazi Usta gibi bir üstadın elinden tatmak için sıra bekleyen müşteriler Gazetemize yaptıkları açıklamada , “Damak zevkimize hitap eden Ciğerci Niyazi Usta’dan Nar gibi kızarmış, taze, yumuşacık yaprak ciğeri tam ağzınıza layık. Ne zaman Edirne’ye gelsek mutlaka Niyazi ustaya gelir ciğerimizi yeriz. Kendilerine ve personeline ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.” Dediler.

Geçtiğimiz hafta kutlanan “Ahilik Haftası” nedeniyle gazetemize açıklama yapan İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun, Edirne’li esnafımızın işyerlerinde fiyat tarifesi mutlaka olmalı, Sattıkları Ürünlerin üzerine fiyat asmalılar. Aksi takdirde Edirne olarak sıkıntı yaşarız” demişti.

Hem işyerinde hem de  “www.cigerciniyaziusta.com.tr”   sitesinden de bütün ürünlerin Fiyat tarifesini yayınlayan Niyazi usta kamuoyunun büyük takdirini toplamaya devam ediyor.

Ciğerci Niyazi Kimdir.

1973 yılında dedemin köfteci dükkanında çıraklık dönemimle mesleğe ilk adımımı attım.  1983 yılında Alaattin Usta’nın işletmiş olduğu küçük ve şirin işletmeyi devir aldım ve ticaret hayatıma başladım. Hedeflerim büyük olduğu için bu şirin işletmenin bana yetmeyeceğini ve taleplere cevap veremeyeceğimi fark ettim.

1990 yılında Edirne Selimiye Camii ‘nin karşısındaki Yediyolağzı mevkiinde bulunan yeni işletmemi faaliyete geçirdim.

12 yıl hizmet verdikten sonra bu işletmeninde bana yetersiz kaldığını düşündüm ve Edirne merkezde Alipaşa Ortakapı caddesindeki işletmemizi faaliyete geçirdik. 2005 yılında Prof. Dr. Artun Ünsal hocamızın işletmemizi ziyaretinden sonra ulusal basında Edirne ciğerinin tanıtımındaki ilk adımı attık ve ulusal kanallarda otellerde fuarlarda gazetelerde yurtiçi ve yurtdışında Edirne ciğerinin tanıtımına devam ettim.

31.12.2007 tarihinde yayınlanan Popstar Alaturka programının final gecesinde canlı yayında değerli jüri üyeleri Bülent Ersoy, Orhan Gencebay, Ebru Gündeş, Armağan Çağlayan ve program yapımcısı olan Osman Tan Erkır’ın sunumu ile Edirne ciğerini pişirip sunduktan sonra yapılan güzel yorumlarla beraber Edirne ciğeri damga vurmuştur.

Bu tanıtımlarla Edirne’ye yerli ve yabancı turistlerin ziyaretleri halen  sürmektedir. Tabi ki Osmanlıya 92 yıl başkentlik yapmış bir şehirden bahsediyoruz .Edirne bir açık hava müzesidir, tarihiyle çok önemli bir şehirdir. Şu an halen hizmet vermekte olduğu Alipaşa Ortakapı caddesindeki işletmede oğlu Samet ile birlikte müşterilerine hizmet sunmaktadır.

 

 

 988 total views,  2 views today

Next Post

Üstüntaş, “Türkiye’nin geleceği için Recep Tayyip Erdoğan'a ihtiyaç var”

Ak Parti Süloğlu İlçe Başkanı Kadir Üstüntaş, Teşkilat Başkanı AKİF Çapkın, Siyasi ve Hukuk işleri Başkanı Erol Ulu ile birlikte Edirne Ajans Medya grubunu ziyaret etti. 9 Eylül 2017 Cumartesi günü Süloğlu ilçesinde Gerçekleşen İlçe Kongresinde göreve seçilen İlçe Başkanı Kadir Üstüntaş gazetemize yaptığı açıklamada, “9 Eylül 2017’de kongremizi yaptık. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp