Cihan Padişahı Fatih Sultan Mehmet için Lokma Dağıtıldı

admin

Cihan Padişah’ı Fatih Sultan Mehmet’in yıl dönümü nedeniyle Edirne’de Selimiye camii gölgesinden vatandaşlara Lokma dağıtıldı.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar ve Arslanzade firmasının sahibi Arif Meriç Selimiye camii önünde Edirne Müftülüğü duahanı Nuri Böcekbakan hocanın dualarıyla lokma dökerek vatandaşlara dağıttı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar; “Peygamber efendimizin müjdelediği, Cihan padişahı Edirneli Fatih Sultan Mehmet’in 3 Mayıs 1481’de aramızdan ayrılışının ölüm yılı nedeniyle burada toplandık ve bugün burada cihan padişahımızı saygıyla anıyoruz. Edirne’li Fatih Sultan Mehmet’i dua ile anmak istedik.” Dedi.

Daha sonra Edirne Müftülüğü duahanı Nuri Böcekbakan hocanın duası ile Cihan padişahı Edirneli Fatih Sultan Mehmet anıldı. Ardından vatandaşlara ve kentte bulunan yabancı misafir ve turistlere lokma dağıtıldı.

 

 83 total views,  2 views today

Next Post

Ömer Ergin; “Toplulaştırma konuları üreticinin aleyhinedir”

Meriç Ziraat Odası Başkanı Ömer Ergin, tarımsal sulama ve arazi toplulaştırma konularıyla ilgili yeni uygulamaların yasalaştığını belirterek, söz konusu uygulamaların üreticinin aleyhine olduğunu öne sürdü. Devlet Su işleri Genel Müdürlüğü’nün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda ve Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp