Çin Heyeti ETSO’da

admin

Çin Xining Belediye Başkanı Wang Yubo ve beraberinde  Xining Belediyesi Ticaret Bürosu Genel Direktörü  Bai Qingguang ,  Xining Yurtdışı ve Denizaşırı İlişkiler Ofisi Genel Direktörü Cui Qingshan , Xining Chengdong Bölgesi Bölge Belediye Başkanı, Çin Xining Yurtdışı ve Denizaşırı İlişkiler Ofisi Tercümanı  He Mingxingxing Zhao Jinwei’nden oluşan bir heyet Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

ÇİN HEYETİ ETSO'yu ziyaret etti (2)

 

 

 

 

 

 

 

Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ile görüşen heyet Edirne’deki iş adamlarıyla işbirliği yapmak istediklerini söyledi.

Edirne Belediyesi ile Çin’in  Xining Belediye’si arasında  Kardeş Şehir Protokolü imzalamak için Edirne’ye ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyen  Xining Belediye Başkanı Wang Yubo, Edirne gibi bir kentle kardeş şehir olmanın heyecanını yaşadıklarını söyleyerek işadamlarının karşılıklı işbirlikleriyle ikili ilişkilerin daha ileriye taşınacağını belirtti. Edirne’ye ilk kez geldiklerini ve çok beğendiklerini söyleyen Belediye Başkanı Yubo, kurulacak işbirlikleri sayesinde Edirne’ye daha sık   geleceklerini ifade etti.

ÇİN HEYETİ ETSO'yu ziyaret etti (1)

 

 

 

 

 

 

 

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’da yaptığı konuşmada, “Ticaret Odalarının kuracağı  köprülerle iki ülke işbirliklerini arttırarak geleceğe daha sağlıklı bakabilir, Belediyelerin başlattığı Kardeş Şehir kapsamında işadamlarımızla  işbirliğine girebiliriz” dedi. Zıpkınkurt, heyete Edirne ekonomisi hakkında bilgi vererek, Çin’le işbirliği içinde olan Edirneli işadamlarının olduğunu karşılıklı yapılacak görüşmeler ve çalışmalarla ticari ilişkilerin arttırılacağını sözlerine ekledi.

Zıpkınkurt, görüşme sonunda ziyaretlerinin anısına Çin Heyeti’ne Selimiye Cami motifli kristal bir maket armağan etti.

ÇİN HEYETİ ETSO'yu ziyaret etti (3)

 14 total views,  2 views today

Next Post

Çin’den kardeş şehrimiz oldu

Edirne Belediyesi ile Çin’in Xining Belediyesi arasında, kardeş şehir olma yolunda ön protokol imzalandı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı, Xining Belediye Başkanı Wang Yubo, ziyaretinde, iki şehrin kardeş şehir olma yolunda ön protokol imzaladılar.               Xining Belediye Başkanı Wang Yubo ve beraberinde Xining Belediyesi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp