Çin Heyetinden Vali Şahin’e Ziyaret

admin

Çin Halk Cumhuriyeti Qinghai Eyaleti’nin başkenti Xining Belediye Başkanı Wang Yubo, Ticaret Bürosu Genel Direktörü Bai Qingguang, Yurtdışı ve Denizaşırı İlişkiler Ofisi Genel Direktörü Cui Qingshan ve Chengdong Bölge Belediye Başkanı He Mingxing, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’e ziyarette bulundu.

ÇİN HEYETİ VALİ ŞAHİNİ ZİYARET ETTİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

İki ülke arasındaki tarım ve gelişmişlik durumlarını gözden geçiren Çin heyeti ve Vali Şahin,Türkiye ile Çin arasındaki dostluğu pekiştirmek için böyle ziyaretlerin olması gerektiğini vurguladı. Tarım , turizm, kültür ve sosyal konulardaki gelişmişliklerden bahseden ve neler yapılması gerektiğini vurgulayan Vali Şahin, ”Sizi Edirne’de karşılamaktan gerçekten sevinçliyim. Türkiye Ortadoğuda çok farklı bir bölgedir.Türkiye 10 kadar ülke içinde en gelişmişidir. Bunu zaten sizde biliyorsunuz. Türkiye ve Çin ekonomik gelişme açısından parmakla gösterilen ülkelerdir. Ekonomik gelişmişlikte Türkiye 17.sıradadır.2023 yılında Türkiye en gelişmiş 10 ülkeden biri olacaktır. Dünyada ekonomik kriz almış başını giderken Türkiye ve Çin bundan etkilenmemiştir” diye konuştu.

ÇİN HEYETİ VALİ ŞAHİNİ ZİYARET ETTİ (2)

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretin oldukça verimli geçtiğini belirten Vali Şahin, Çinli heyete Edirne fotoğraflarının yer aldığı kitaplardan hediye etti.

ÇİN HEYETİ VALİ ŞAHİNİ ZİYARET ETTİ (3)

 173 total views,  2 views today

Next Post

Tunca’dan sonra Meriç Nehri de taştı

Tunca nehrinin yatağından taşarak çevresine yayılması ve Kırkpınar alanının sular altından  kalmasından sonra  Meriç nehri de  taştı. Debisi yükselen nehir suyutarım arazilerine yayıldı. Bulgaristan’da Bir süredir devam eden sağanak yağışlar nedeniyle nehirlerin debilerindeki  su artışı devam ediyor. daha önce  Sarayiçini kapsayan etrafa yayılan Tunca Nehri’nin ardından Meriç’in suyu da  yatağından […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp