Çınar Yapı Kooperatifi Sakinlerinden Ortak İftar Yemeği

admin

Edirne Merkez Koca Sinan Mahallesi Çınar Yapı Kooperatifini oluşturan 5 blokta ikamet eden 30 aile evlerin bahçesinde ortaklaşa iftar yemeği düzenledi. Apartman sakinleri bu tür ortaklaşa etkinliklerin düzenlenmesi ile dostlukların kalıcı hale geleceğini söylediler.

APARTMAN SAKİNLERİ (1)

İftar öncesi el ele veren apartmanlardaki bayanlar yemek masalarını ve servisi ortaklaşa gerçekleştirdi. Tüm hizmetleri kendileri yaptı.  Bloklar arasındaki meydanda kurulan masalarda iftar saatinde bir araya gelen apartman sakinleri akşam ezanının okunmasından sonra birlikte iftarlarını açtılar.

Çınar Yapı Kooperatifi bloklarında ikamet edenler,  kendilerinin düzenlediği iftar yemeğinde olduğu gibi, tüm apartmanlarda ikamet edenlerin yılın belli zamanlarında böyle bir araya getirecek dostlukları arttıracak toplantıların yapılmasının dostlukların artmasında yararlı olacağını, bayram günlerinde de yine böyle birlikte bayramlaşma yapılabileceği uyarısında bulundular.

APARTMAN SAKİNLERİ

APARTMAN YAŞANTISI DOSTLUĞU AZALTIYOR

Apartman yaşantısının insanlar arasındaki dostluğu, dayanışmayı ve yardımlaşmayı olumsuz yönde etkilediğinden yakınan Çınar Yapı Kooperatifi sakinleri. “Bazı apartmanlarda oturanlar komşularını dahi tanımıyor, evlerine gidip gelmiyor. Biz bunun Türk milletinin dostluk, kardeşlik, komşuluk, dayanışmasına yakışmadığı inancındayız. Bizde olduğu gibi apartmanlarda oturan vatandaşlarımızın böyle bir araya gelmelerinin dostlukların gelişmesinde yararlı olacağı kanısındayız,”   dediler. İftar yemeği yapılan dua ile noktalandı.  Ayrıca iftar yemekleri Hacılarezanı Camii çevresinde olan Suriyeli mülteciler ve komşulara ikram edildi.

APARTMAN SAKİNLERİ (2)

 

 

 104 total views,  2 views today

Next Post

ETSO Yöneticileri Plaket Töreninde Buluştu

ETSO Başkanları, TOBB Hizmet ve Şeref Belgesi Plaket Töreni ve                                                 İftar programına katıldı              Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 70. Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni düzenlendi. 10 ve 20 yıl süreyle görev yapan TOBB Genel Kurul delegelerine hizmet şeref belgesi ve plaketleri, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp