Çin’de Türkiye’yi Edirne temsil etti

admin

KIRKPINAR VE EDİRNE ÇİN’E TAŞINDI

  1. Çin CHONGQING Uluslararası Yatırım ve Küresel Tedarik Fuarı’na (CCISF 2016) katılan Edirne Belediyesi, Türkiye’yi Çin’de tanıttı. 53 ülkeden iş adamlarının, akademisyenlerin ve belediye yetkililerin katıldığı fuara Türkiye’den katılan tek kent Edirne oldu. Çin’in davetlisi olarak fuarda yer alan Edirne Belediyesi, kentin tarihi dokusunu, kültürü ve 655 yıldır kesintisiz devam eden Dünya Mirası Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivalini uluslararası platformda tanıttı.

Çin’de Türkiye’yi Edirne temsil etti (2)

 

 

 

 

 

 

 

  1. Çin CHONGQING Uluslararası Yatırım ve Küresel Tedarik Fuarı ‘Kuşak ve Yol, Küresel İşbirliği’ temasıyla 18-22 Mayıs 2016 tarihinde Chongqing Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlendi. Fuarın ev sahipliğini ve sponsorluğunu Çin Ticaret Bakanlığı, Asya – Pasifik Ekonomik İşbirliği (APCEO),  Chongqing Belediye Teşkilatı yaptı.

Dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan Chongqing’de düzenlenen fuara Edirne Belediyesi’ni Chongqing Belediye Başkanı Huang Qifan ile Asya-Pasik Ekonomik İşbirliği (APCEO) Global Yönetim Başkanı Zheng Xiongwei gönderdiği mektup ile davet etti.

Çin’in batı bölgesinin uluslararası boyuttaki en geniş kapsamlı birinci sınıf fuarı olan Çin CHONGQING Uluslararası Yatırım ve Küresel Tedarik Fuarı’nda Edirne ve Edirne Belediyesi’ni; Edirne Belediyesi Uluslararası İlişkiler Danışmanı Hilmi İbar ile Belediye Meclis Üyesi Ahmet Karagülle temsil etti.

Çin’de Türkiye’yi Edirne temsil etti (1)

 

 

 

 

 

 

 

53 ülkenin kendi sunumlarını yaptığı fuarda Edirne Belediyesi Uluslararası İlişkiler Danışmanı Hilmi İbar, Edirne’nin tarihi dokusu ve kültürünü anlatarak, Edirne Belediyesi’nin gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi hedeflediği projeler hakkında bilgi verdi.

İbar, ayrıca bu yıl 655.’si düzenlenecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ni uluslararası platformda tanıtma fırsatı buldu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın  Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ne davetini ileten İbar, Edirne Belediyesi’nin en büyük projelerinden biri olan Kırkpınar Alanı Rekreasyon Projesi ( Sular Üzerinde Yükselen Şehir ) hakkında da detaylı bilgi verdi.

 

 

 

 83 total views,  2 views today

Next Post

Ömür boyu mutluluklar

              Edirne Engelli Gönüllüleri Derneği’ nde düzenlenen Zübeyde & Bilgin Akgün çiftinin nikah töreninde çiftlerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Evlenme kararı alan çift tüm engelleri aşarak Dünya evine girdi. Yaşamlarına bundan böyle birlikte devam kararı aldı.                 Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp